465456دبیر ستاد انتخابات استان و مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان غربی گفت: تعداد داوطلبان برای حضور در رقابت سیاسی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان غربی به ۶۷ نفر رسید.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، علی مصطفوی با ارائه آخرین گزارش نام نویسی ها در استان اظهار کرد: بیشترین تعداد افراد ثبت نام کننده در دو روز گذشته با ۱۱ نفر مربوط به حوزه انتخابیه ارومیه بوده است.

وی افزود: مدرک تحصیلی ثبت نام کنندگان فوق لیسانس به بالا باید باشد و از کاندیدهای ثبت نام کننده فقط یک نفر سابقه نمایندگی دارد و دیگر افراد چهره‌های جدید هستند که در این میان مدرک یک نفر دکترا است.

وی همچنین با اشاره به اینکه تاکنون ۶ نفر برای کاندیدایی مجلس خبرگان رهبری از حوزه آذربایجان غربی ثبت نام کرده‌اند؛ افزود: داوطلبانی که ثبت نام نکرده‌اند تا دوم دی ماه مهلت دارند.

در انتخابات هفتم اسفندماه از استان آذربایجان غربی ۱۲ نماینده برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و سه نماینده برای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و یک نماینده نیز به عنوان منتخب اقلیت های دینی برای مجلس دهم انتخاب خواهند شد.

شهرستان های ارومیه، خوی، سلماس، ماکو، نقده، پیرانشهر، مهاباد، بوکان و میاندوآب ۹ مرکز حوزه اصلی و شهرستان های شوط، پلدشت، چالدران، چایپاره، اشنویه، سردشت، شاهین دژ و تکاب هشت مرکز و حوزه فرعی انتخابات در آذربایجان غربی اعلام شده است.