65465استاندار آذربایجان غربی گفت: راهکارهای اجرایی برای تسریع در سرمایه گذاری بخش معدن از مهمترین وظایف منابع طبیعی است

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی آذربایجان غربی، سعادت در دیدار مدیر کل و معاونین منابع طبیعی و آبخیزداری استان که در دفتر استاندار ترتیب یافت، گفت: درسیاستهای کلان ابلاغی مقام معظم رهبری در توسعه اقتصادی؛ ایشان منابع طبیعی را خطاب قرار داده اند و امیدواریم مسئولان این حوزه و کارشناسان برنامه های مدونی را برای نیل به اهداف عالیه ی نظام در این بخش طراحی و ارائه نمایند.

وی با اشاره به پتانسیلها و ظرفیت های  خوب منابع طبیعی در آذربایجان غربی گفت: ضروری است در موضوع بهره برداری و احیاء منابع طبیعی راهکارهای لازم را کارشناسان منابع طبیعی تدوین و ارائه دهند تا سرمایه گذاران این بخش دچار یاس و یا انصراف از سرمایه گذاری نشوند

وی ادامه داد: واقع گرایانه و تدبیر گرایانه در این حوزه عمل کنید تا راه توسعه اقتصادی جامعه بیش از گذشته هموارتر شود.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: در چرخه اقتصادی کشور نهادهای مختلف بایستی هماهنگی لازم را داشته باشند و شما بعنوان امین مردم درعرصه های ملی در راستای  توسعه بخش اقتصادی گام بردارید.

در این دیدار وهاب زاده مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در خصوص سیمای منابع طبیعی استان و وضعیت تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی در آذربایجان غربی توضیحاتی ارائه کرد و گفت:خوشبختانه با توجه به وضعیت اعتبارات و تلاش همکاران مجموعه اداره کل منابع طبیعی تا کنون توانسته ایم ۸۳ درصد از اراضی ملی را تحت حاکمیت دولت در آوریم.

وهاب زاده ادامه داد: از دو میلیون هفتصد و پنجاه هزار هکتار از اراضی ملی بالغ بر دومیلیون و چهار صد هزار هکتار آن سند مالکیت بنام دولت اخذ شده است.

وی ادامه داد: در خصوص حفاظت و مبارزه با زمین خواری رتبه برتر کشوری را در سال جاری کسب کردیم و این امر نشان از همت سربازان عرصه های ملی با حمایتهای بی دریغ مسئولین ارشد استانی است که جا دارد از همه عزیزان قدردانی گردد.

در پایان این نشست مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به رسم یاد بود دوعدد تابلوی عکس از مناظر طبیعی استان به استاندار آذربایجان غربی اهداء کرد