9f9f79e544fb8eb705d18df3c18b9f0a_Mرئیس هیات مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آذربایجان غربی گفت: بیماری سرطان در ایران سومین عامل مرگ و میر بوده، و این بیماری در آذربایجان غربی در رده دوم مرگ و میر قرار گرفته شده و یکی از مهم‌ترین معضل‌های جامعه به شمار می‌رود.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه ، جواد خشابی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه سرطان یکی از مهمترین معضلات بهداشتی درمانی در منطقه است به فعالیت‌های موسسه انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی امید اشاره کرد و افزود: با تلاش خیران و همکاری آنها با این انجمن در حال حاضر دستگاه های پرتودرمانی و شیمی درمانی در این مرکز راه اندازی شده است

وی به روز کردن تجهیزات بخش پرتودرمانی را یکی از مهمترین اقدامات اجرایی این مرکز عنوان کرد و افزود: خوشبختانه انجمن در درمان بیماران از روش جدید پرتودرمانی استفاده می کند و دستگاه شتاب دهنده خطی را نیز جایگزین کبالت درمانی کرده است.

خشابی با اشاره به روند احداث بیمارستان مجهز بیماری های سرطانی در ارومیه گفت: بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی بیماران سرطانی در مراحل پایانی احداث است که به بخش های بستری، اتاق عمل، بخش جراحی، درمانگاه و آزمایشگاه های مختلف مجهز می شود.

وی با بیان اینکه این بیمارستان در صورت تامین اعتبار نیمه نخست سال آینده به بهره برداری می رسد، اظهار کرد: تاکنون نزدیک به ۲۱ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز اولیه و ۱۱۰ میلیارد ریال برای ساخت این بیمارستان هزینه شده است

خشابی همچنین از کمک ۲۰ میلیارد ریالی استانداری آذربایجان غربی برای تجهیز بیمارستان بیماران سرطانی خبر داد.

رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آذربایجان غربی از کمبود ۲۰۰ میلیون تومان برای اتمام ساخت بیمارستان امید خبر داد و تصریح کرد: امید است با تامین این مبلغ بودجه از طریق کمک‌های مردمی این بیمارستان احداث شود.

رئیس انجمن حمایت از بیماران سرطانی آذربایجان غربی از وجود ۴۰ تخت شیمی درمانی در این موسسه خبر داد و تصریح کرد: به طور معمول یک هزار و ۵۰۰ نفر از خدمات شیمی درمانی استفاده کردند.

خشابی افزود: موسسه انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آذربایجان غربی علاوه بر ارائه خدمات درمانی مشکلات اسکان همراهان بیماران را نیز حل کرده و با کمک خیران یک سرای امید را اطراف موسسه خیریه امید تاسیس کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به اینکه بسیاری از بیماران به دلیل فقر مالی و همچنین مشکلات مربوط به چهره‌شان و ریزش مو در اثر شیمی‌درمانی نمی‌توانند در مکان‌های دیگر اسکان کنند، لذا وجود یک مکان برای اسکان همراهان بیماران بسیار ضروری است.

رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آذربایجان غربی از وجود ۳۳ سوئیت مناسب در سرای امید خبر داد و تصریح کرد: در این مکان تمام امکانات لازم برای اسکان همراهان بیماران فراهم می‌شود.

این مسئول از اسکان ۶۰۰ نفر در طول هر ماه در این سرا خبر داد و افزود: هر سوئیت این موسسه ظرفیت چهار نفر را دارد.

این مسئول گفت:

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد از هزینه ها از کمک های مردمی تامین می شود، تشریح کرد: در طول شش ماه ۳۶۰ میلیون تومان از طریق کمک‌های مردمی به طور مستقیم به موسسه خیریه ارائه شده‌است.

وی در ادمه به راه اندازی فروشگاه هایی که اقلام و اجناس اهدایی از سوی خیران در آن محل به فروش می رسد اشاره کرد و اظهار داشت: عایدات مالی این فروشگاهها به حساب انجمن واریز می شود.

خشابی اضافه کرد: علاوه بر این، بانوان نیکوکار نیز با اهدای کارهای دستی، شیرینی، … و جذب کمک برای بیماران فعالیت هایی می کنند که یکی از ارکان موثر انجمن به شمار می آیند.