مهندس جلایر - مدیر کل استاندارد استان آذربایجان غربیمدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی آذربایجان غربی از صدور۴ هزار و ۹۰۱  مجوز وارداتی و ۹۹۴ مجوز کالای صادراتی در استان خبر داد.

منصور جلایر در گفتگو با نشریه الکترونیکی نگاه، اظهار داشت: در راستای کنترل کیفیت کالاهای صادراتی و جلوگیری از صدور کالاهای نامرغوب به منظور حفظ بازارهای جهانی از ابتدای سالجاری تاکنون ۹۹۴  گواهینامه صادراتی؛ صادر شده است.

وی  افزود: همچنین در راستای کنترل کیفیت کالاهای وارداتی به منظور حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان داخلی و جلوگیری از ورود کالاهای نامرغوب خارجی به کشور، طی مدت مذکور ۴۹۰۱ مجوز وارداتی صادر گردیده است.

مدیر کل اداره استاندارد آذربایجان غربی، از رشد ۱۰۰ درصدی صدور مجوز وارداتی و رشد ۲۸۰ درصدی صدور گواهینامه انطباق کالای صادراتی در استان بوده ایم.

براساس قوانین و مقررات مربوطه تمام اقلامی که مشمول استانداردهای اجباری در واردات و صادرات می باشند بایستی قبل از ورود به کشور یا خروج از آن تاییدیه های استاندارد را اخذ نمایند و در مورد کالاهای غیر مشمول نیز گمرکات استان از آزمایشگاه های اداره کل به عنوان آزمایشگاههای تخصصی مرجع برای تعیین ماهیت کالاها استفاده می نمایند.