6678678مدیرکل بیمه ایران آذربایجان‌ غربی از صدور ۴۵۵ هزار بیمه نامه توسط بیمه ایران در آذربایجان غربی خبر داد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، حمید شجاع شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران ضمن تبریک روز بیمه و با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون  ۴۵۵ هزار بیمه‌نامه در رشته‌های گوناگون در استان صادر  شده است؛ اظهار داشت:  این مدت به ۱۲۱ هزار پرونده خسارت نیز رسیدگی شده است.

وی تصریح کرد: در هشت ماهه امسال ۸۰ میلیون خسارت به بیمه‌گذاران استانی پرداخت شده و پیش‌بینی می‌شود که امسال حق بیمه از ۲۰۰ میلیون تومان نیز عبور کند.

و با بیان اینکه آذربایجان‌ غربی رتبه هفت کشور در تولید حق بیمه را دارد اظهار داشت: در سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان خسارت به بیمه‌گذاران استانی پرداخت شد.

شجاع به پرداخت دیه زندانیان از سوی این بیمه ایران اشاره کرد و افزود: با توجه به تکلیفی که شورای عالی بیمه در اختیار بیمه ایران گذاشته است، این بیمه در سطح استان توانست با پرداخت دیه تمامی زندانیان را آزاد کند.

مدیرکل بیمه ایران  آذربایجان‌ غربی  با بیان اینکه بیان در بیمه ایران تاخیر در پرداخت خسارت مالی ناشی از عملکرد شرکت وجود ندارد؛ اظهار داشت: هم‌اکنون خسارت‌های کوچک در همان روز پرداخت می‌شود و در این رابطه .

شجاع  ضریب نفوذ بیمه در خاورمیانه چهار و ایران را ۱٫۸ تا ۲ درصد عنوان کرد و گفت: ضریب نفوذ بیمه یعنی سهمی که حق بیمه از تولید ناخالص ملی دارد

مدیرکل بیمه ایران استان آذربایجان‌ غربی با بیان اینکه ضریب نفوذ بیمه در کشورهای پیشرفته ۱۴ درصد، متوسط جهانی است؛ افزود:  عمده‌ترین حق بیمه در کشورهای پیشرفته از محل بیمه عمر تامین می‌شود.