ImageHandler.ashxاستاندار آذربایجان‌ غربی گفت: به‌زودی نمازخانه‌های بین راهی استان آذربایجان‌غربی ساماندهی می‌شوند.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، مهندس سعادت در جلسه شورای اقامه نماز استان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار و سایر اعضای این شورا در محل استانداری ترتیب یافت، اظهار داشت: به‌زودی نمازخانه‌های بین راهی استان آذربایجان‌غربی به ویژه نمازخانه جاده شهید کلانتری ارومیه ساماندهی می‌شوند.

وی اضافه کرد: تیمی متشکل از جمعی از مدیران به سرپرستی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و دبیر شورای اقامه نماز استانداری، از نمازخانه های بین راهی در استان بویژه نماز خانه های سه راه ایواوغلی، جاده شهید کلانتری و محمدیار بازدید نموده و بر اساس این بازدید، تصمیمات مقتضی برای ساماندهی وضعیت نمازخانه ها اتخاذ خواهد شد.

استاندار آذربایجان‌غربی همچنین گفت: عملکرد دستگاههای اجرایی استان در خصوص اقامه نماز مورد ارزیابی قرار می گیرد و از دستگاههای برتر در این زمینه تجلیل بعمل خواهد آمد.

سعادت با بیان اینکه مناسب سازی و تجهیز نمازخانه ها علی رغم کمبود اعتبارات در دستور کار مدیریت ارشد استان قرار دارد، تصریح کرد: ۱۲ هزار شهید استان آذربایجان‌ غربی در راه دین، نماز، قرآن و صیانت از آرمان های اسلام و انقلاب جانفشانی کردند و حمله جبهه استکبار به جمهوری اسلامی ایران نیز برای از بین بردن اعتقادات دینی ما مسلمانان بوده است.

در ادامه دبیر ستاد اقامه نماز استان آذربایجان‌ غربی بیان کرد: باید مساجد بین راهی استان ساماندهی شوند چون مسافرانی که از این استان در حال عبور به سمت کربلا هستند، از وضعیت نمازخانه‌های آذربایجان‌غربی رضایت چندانی ندارند.

علی برزگر افزود: متاسفانه وضعیت نمازخانه‌های جنوب و شمال استان تنها پاسخگوی نیازهای موقت بوده و اقدام خاصی و اساسی در این زمینه انجام نشده است.

وی با اشاره به اجلاس استانی تجلیل از فعالان نماز استان تصریح کرد: هدف از برگزاری این اجلاس، تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، ایجاد حساسیت در سطح استان در اقامه نماز، بررسی عملکرد سالیانه استان و نیز شناسایی و تجلیل از روحانیان فعال در برگزاری نماز صبح است.

دبیر ستاد اقامه نماز استان آذربایجان‌غربی از برگزاری نمایشگاه بزرگ انس با خدا در ارومیه نیز خبر داد و گفت: در این باره تولیت مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) بهترین آثار خود را در این نمایشگاه، که تا اربعین حسینی دایر است، به نمایش گذاشته اند