karim...3333333رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برلزوم حمایت دولت از تشکلهای غیر دولتی در بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت : اهداف سازمان نظام مهندسی کشاورزی همسو و در راستای اهداف سازمان جهاد کشاورزی است و باید مسئولین دولتی اهتمام ویژه ای در تخصیص اعتبارات برای تقویت و توسعه فعالیتهای این تشکل تاثیر گذار در رونق اقتصادی بخش کشاورزی داشته باشند.

اسمعیل کریم زاده در نشست مشترک رئیس سازمان مرکزی نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با روسای سازمانهای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی منطقه ۳ کشور که در سالن جلسات ساختمان شماره یک جهاد کشاورزی استان ترتیب یافت ، بر توانمندی این سازمان به عنوان بزرگترین تشکل تخصصی بخش کشاورزی تاکید کرد و افزود : سازمان نظام مهندسی کشاورزی با دارا بودن مهندسین کشاورزی عضو خود در سراسر کشور می تواند در بهبود وضعیت بخش کشاورزی موثر واقع شود.

کریم زاده ، ارتقاء سطح دانش، اخلاق حرفه ای، افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی با استفاده از توان علمی دانش آموختگان بخش کشاورزی و پتانسیل های موجود کشور و نظارت بر حسن اجرای وظایف فنی و حرفه ای اعضاء را از جمله وظایفی عنوان کرد که بر عهده این تشکل غیر دولتی قرار داده شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰۸ هزار خانوار بهره بردار بخش کشاورزی در استان مشغول فعالیت هستند ، خاطر نشان کرد: مهم ترین دستاورد تأسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گرد هم آمدن دانش آموختگان فرهیخته بخش کشاورزی بعنوان یک پشتوانه علمی قوی برای فعالیتهای این بخش بزرگ و حیاتی کشور بوده است .

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: این سازمان در سطح استان دارای ۱۰۶۰ نفر عضو حقیقی و حقوقی می باشد که در حال حاضر حدود ۶۰درصد اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جویای کار هستند.

امین آقایی اظهارکرد: از بدو تاسیس این سازمان تا کنون ۷۰۰ دوره آموزشی بر اساس نیاز سنجی های انجام شده در موضوعات مختلف اعم از آزمونهای ادواری در خصوص آبیاری تحت فشار ، سم فروشی و غیره در سازمان برگزار شده است .

آقایی افزود: در راستای کاهش تصدی گری و واگذاری بخشی از امورات بخش دولتی به بخش خصوصی از سال گذشته تا کنون ، این سازمان تفاهمنامه های محتلفی را با سازمانها و ارگانهایی از قبیل جهاد کشاورزی ، ادارات منابع طبیعی ، دانشگاه ارومیه ، سازمان فنی و حرفه ای ، صندوق مهر رضا ، شهرکهای صنعتی منعقده نموده است .

وی با اشاره به پتانسیلهای مختلف بخش کشاورزی استان تصریح کرد : در راستای کمک به روند احیای دریاچه ارومیه نیز دوره های آموزشی نیزدر جهت بهینه‌سازی مصرف آب در بخش کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه در سطح ۱۰۷۵ روستای استان به کشاورزان برگزار شده است که در صورت تخصیص اعتبارات لازم این طرح را در تمامی روستاهای استان اجرایی خواهیم کرد.