01مدیر کل حمل و نقل و پایانه های آذربایجان غربی گفت: یک هزار و ۵۳ دستگاه اتوبوس آذربایجان‌ غربی تاکنون ۹۲ درصد به وی آی پی تبدیل شدند

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، عبدالحسین علی‌اکبری در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اقدامات شاخص اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان افزود: برای رفاه حال مسافران اقدامات خوبی از جمله تبدیل اتوبوس ها به VIP با امکاناتی همچون اینترنت وخرید بلیط اینترنتی صورت    می گیرد.

وی گفت: در حال حاضر یک هزار و ۵۳ اتوبوس ، یک هزار و ۸۵۰ مینی بوس و یک هزار و ۶۷۵ دستگاه سواری در استان درحال فعالیت هستند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های آذربایجان غربی اظهار داشت: در هشت ماهه سال جاری ۴ میلیون و ۱۵۵ نفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی آذربایجان غربی

وی با اشاره به کاهش ۱۶ درصدی جابجایی مسافر در سالجاری افزود:کاهش این میزان مسافر به علت افزایش سفر ها با ماشین های شخصی که خوشایند این بخش از ناوگان نیست

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد حمل و نقل در کشور به صورت جاده ای صورت می گیرد افزود: در استان ما نیز به علت راه اندازی نشدن ناوگان ریلی این رقم به ۹۵ درصد می رسد.

علی اکبری با اشاه به اینکه ثبت دوربین های پلاک خوان در برنامه کار این سازمان قرار دارد، خاطر نشان کرد: سال گذشته ۳۸ دستگاه تردد شمار آنلاین در جاده های آذربایجان غربی نصب شده بود که این دستگاه هادر سال جاری ۶۲ عدد است.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های آذربایجان غربی افزود: هم‌اکنون پنج هزار و ۳۹۶ راننده حرفه‌ای در سطح استان خدمات رسانی می کنند.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری در راه‌های استان افزود: در این زمینه  ۱۷ مجتمع خدماتی و رفاهی در حال بهره برداری و ۱۳ مجتمع در حال احداث است.