81685454-70037789رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی گفت: سطح اکثر جاده های آذربایجان غربی لغزنده است لذا رانندگان باید برای تردد از محورهای لغزنده وسیله نقلیه خود را به زنجیر چرخ مجهز کنند.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، سرهنگ عباس فرمانی گفت: عبور و مرور در جاده های اصلی استان جریان دارد و استفاده از زنجیر چرخ در اکثر محورهای برفگیر استان به ویژه در گردنه های سخت گذر “کله گاوی”، “مائین بلاغ” و “آغ بلاغ” الزامی است.

وی افزود: اکیپ های پلیس راه، راهداری و هلال احمر در جاده های مواصلاتی استان مستقر و مشغول روانسازی ترافیک جاده ای هستند؛ عملیات برف روبی و تیغ زنی به دنبال بارش برف و کولاک از عصر روز گذشته تا هم اکنون در جاده های آذربایجان غربی در حال اجراست.

این مقام انتظامی تصریح کرد : سطح بیشتر جاده های استان لغزنده است لذا رانندگان باید برای تردد از محورهای لغزنده وسیله نقلیه خود را به زنجیر چرخ مجهز کنند،  عملیات برف روبی و نمک پاشی به طور مرتب در جاده های شهرستان های پیرانشهر، شاهین دژ، مهاباد، میاندوآب، تکاب، نقده، اشنویه و سردشت انجام می شود.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی به جهت ابری بودن هوا و وجود مه شدید در محور ارومیه به سلماس بخصوص در گردنه های ” قوشچی ” و “قره تپه ” استفاده از چراغ مه شکن ضروری است.