3929bfeccaa54c7مدیرکل منابع طبیعی آذربایجان غربی گفت: امسال آذربایجان‌ غربی به رتبه برتر کشوری در حفاظت از منابع طبیعی دست یافت.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، رحمان وهاب‌زاده در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان، اظهار داشت: در ۹ ماهه امسال آذربایجان‌غربی به رتبه برتر کشوری در حفاظت از منابع طبیعی رسید.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی همچنین گفت: هم اکنون ۸۳ درصد از اراضی ملی در استان تحت حاکمیت دولت درآمده که این میزان بالغ بر دو میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار است

وی افزود: هم‌اکنون به منظور حفاظت از منابع طبیعی با افزایش ۲۱۲ درصدی در حفظ و کنترل اراضی روبه‌رو شده‌ایم که این خود از تخریب محیط زیست جلوگیری و سبب برتری استان در سطح کشوری شده است.

وهاب‌زاده تصریح کرد: هم‌اینک ۲۶ خودرو یگان حفاظت از طریق دولت و ۹ خودروی از بخش خصوصی با سرعت بیشتری نسبت به گذشته آماده ارائه خدمات در استان هستند.

وی اظهار داشت: سازمان منابع طبیعی دارای اتاق کنترل بوده و برای نخستین بار در سطح کشور سامانه پیامکی فعال و تجهیزات از نظر اطفای حریق و تجهیز نیروها افزایش یافته و در بهترین شکل قرار دارد.

مدیرکل منابع طبیعی استان آذربایجان‌غربی گفت: هم اینک در اجرای احکام قضایی شاهد پیشرفت ۵۲ درصدی در استان هستیم.

وی تصریح کرد: اراضی ارومیه ۳۶۰ هزار هکتار بوده که از بیش از ۳۰۰ هزار هکتار نقشه‌برداری شده است و تنها شش هزار برای نقشه‌برداری باقی مانده که در برنامه‌های آینده انجام می‌شود.

وهاب‌زاده تصریح کرد: هم‌اکنون حدود ۸۷ درصد از اراضی ملی استان دارای سند هستند و ۲۸۰ میلیارد تومن اعتبار برای سازمان در نظر گرفته شده که این مقدار بسیار ناچیز است و باید برای انجام کارها مسئولان بیش از پیش کمک کنند.