Untitledمعاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی گفت: اقتصاد مقاومتی یک مسئله راهبردی و دائمی است و باید  از ظرفیت ها و توانمندی های هر منطقه از کشور مان را در نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی  استفاده کرد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، علیرضا رادفر در پنجمین جلسه کارگروه زنان و خانواده استان که در محل استانداری ترتیب یافت، با بیبان اینکه مسئله اقتصاد مقاومتی یک مسئله راهبری و دائمی است اظهار کرد: تا زمانی که دشمنی استکبار علیه ایران اسلامی ادامه داشته باشد و ایران اسلامی از طرف دشمنان اسلام و انقلاب مورد تهدید و تحریم قرار گیرند ، توجه به مسئله اقتصاد مقاومتی به عنوان یه مسئله راهبردی و دائمی باید مورد تاکید و توجه قرار گیرد.

وی به کارشکنی آمریکا در توافق هسته ای اشاره کرد و افزود: علیرغم توافق بر روی برجام متاسفانه آمریکایی ها به بهانه های مختلف در روند اجرای توافق هسته ای کارشکنی می کنند و این حرکت ها آنان نشان می دهد دشمنی آنان با ایران اسلامی همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: زمانی که اقتصاد مقاومتی بصورت دائمی در کشور نهادینه شود، دیگر اقتصاد کشور در برابر تنش های اقتصادی و سیاسی و منطقه ای و حتی جهانی متزلزل نخواهد شد و دشمنان نمی توانند به اقتصاد ملی ضربه بزنند.

وی افزود: برای موفقیت در راهبرد اقتصاد مقاومتی ضروری است که تمامی ابعاد این مسئله بصورت علمی و مطالعاتی مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم با تکیه بر اقتصاد مقاومتی در بازارهای جهانی نیز بصورت رقابتی وارد شویم.

رادفر در ادامه سخنان خود بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های هر منطقه از کشور مان را در نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی مورد تاکید قرار داد و افزود: باید کار گروه های تشکیل شده در این زمینه ظرفیت ها و پتانسیل های استانی را شناسایی و احساء کنند تا بتوانیم در حوزه اقتصاد  مقاومتی بصورت قابل قبول عمل کنیم.

وی با اشاره به نقش زنان و خانواده در فرهنگ سازی اظهار کرد: در بحث اقتصاد مقامتی نیز نقش زنان و خانواده بسیار مهم و تاثیر گذار است چرا که ارکان اقتصاد مقاومتی میتواند در نهاد خانواده تشکیل و برای اجرا شدن در جامعه فرهنگ سازی شود.

مدیر کل دفتر اموز زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: بدون شک نقش زنان در فرهنگ سازی امور مختلف در جامعه انکار ناپذیر است و در مسئله اقتصاد مقاومتی و فرهنگ سازی برای اجرای آن زنان می توانند بصورت فعال انجام وظیفه کنند