1419164849368_226864معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از امداد رسانی به یک هزار و ۳۰۳ مسافر گرفتار در برف و کولاک در دو روز گذشته خبر داد.

جابر ثوابی  افزود: با ورود سامانه بارشی و موج جدیدی از برف و کولاک از مناطق شمال غرب کشور ۱۲ شهرستان آذربایجان غربی درگیر مشکلات ناشی از این پدیده طبیعی شده اند.

وی اظهار کرد: در دو روز گذشته عملیات امدادرسانی در محورهای مواصلاتی شهرهای ارومیه، اشنویه، بوکان، مهاباد، تکاب، چالدران، چایپاره، شاهین دژ، میاندوآب، نقده، پیرانشهر و پلدشت با استقرار ۲۷ دستگاه خودروی نجات و تلاش ۱۳۲ امدادگر و نجاتگر انجام شد.

ثوابی گفت: در این مدت ۵۰۰ دستگاه خودروی گرفتار در برف و کولاک توسط امدادگران از خطر حتمی نجات یافته اند و بیش از ۱۲۰ بسته آب معدنی، ۱۷۰ قطعه پتو، ۱۴۶ بسته بیسکویت، ۲۴ بسته نان و ۴۳ کیلو خرما در بین مسافران توزیع شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون یک فروند هلی کوپتر امدادی در شهرستان مهاباد مستقر شده است و در صورت نیاز برای ارائه خدمات امدادی ضروری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ثوابی گفت: روز گذشته دو زن باردار در منطقه سیلوانای ارومیه و یکی از روستاهای پلدشت توسط امدادگران هلال احمر به بیمارستان منتقل شدند.

وی با اشاره به سه عملیات مشابه دیگر تصریح کرد: تیم‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان‌های ماکو، اشنویه و بوکان با حضور در عملیات‌های جداگانه‌ای، اقدام به امداد و یاری رسانی به سه زن باردار دیگر کردند.