6786897فرمانده انتظامی خوی از توقیف خودروی حامل تجهیزات پزشکی قاچاق یک و نیم میلیاردی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، فرمانده انتظامی خوی  گفت: در پی کسب اخباری مبنی بر اینکه یک دستگاه اتوبوس مسافربری در محور ماکو به تهران حامل کالای قاچاق می‌باشد، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس شهرستان خوی قرار گرفت.

سرهنگ اسفندیار احمدی افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی، اتوبوس مورد نظر را در ایستگاه ایست بازرسی ایواوغلی شهرستان خوی شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه اتوبوس مورد نظر را توقیف کردند.

وی تصریح کرد: در بازرسی از اتوبوس توقیفی، ۴ هزار و ۹۸۸ قلم تجهیزات پزشکی و ابزارآلات دندان قاچاق کشف و پرونده مقدماتی در این خصوص تشکیل شد.

این مسئول با اشاره به ارزش کالاهای کشف شده از این اتوبوس، گفت: برابر اعلام کارشناسان، ارزش کالاهای مکشوفه، یک میلیارد ریال برآورد شده است.

احمدی تصریح کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه پدیده شوم قاچاق از مهم‌ترین معضلات استان است، ادامه داد: دستورالعمل مبارزه با قاچاق، مختص تجهیزات پزشکی از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تهیه و ابلاغ شده است که بر اساس آن به صورت جدی برای مقابله با پدیده قاچاق اقدام شده است.

فرمانده انتظامی خوی خاطرنشان کرد: با توجه به اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت در جامعه فرآیند تهیه تجهیزات و ملزومات پزشکی در سطح مراکز درمانی دولتی به صورت شفاف بیان شده و بر این اساس بیمار و همراهان بیمار برای تهیه ملزومات پزشکی به خارج از بیمارستان ارجاع داده نمی‌شوند.

این مسئول افزود: با مجموعه اقدامات انجام شده توسط ماموران انتظامی و مشارکت علوم پزشکی عرصه برای افراد سودجو و افرادی که اقدام به ورود کالاهای غیرمجاز از مبادی غیر قانونی می‌کنند، تنگ شده است و اجازه ورود این گونه محصولات به مراکز درمانی داده نمی‌شود.