Untitledبه گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در نشست خبری که در سالن اجلاس این دانشگاه برگزار شد، کیفی سازی را جزء اهداف و برنامه های دانشگاه آزاد عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه خیل عظیمی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی بدلیل نبود امکانات تحصیلی در کشور جذب کشورهای همسایه می شوند درصدد گسترش تحصیلات تکمیلی و تسریع در جذب هیئت علمی هستیم.

عزیز جوان پور با بیان اینکه ۱۵ درصد دانشجویان وارد تحصیلات تکمیلی می شوند؛ افزود: از پنجم دی ماه امسال فراخوان جذب هیئت علمی در دانشگاه‌های آزاد سراسر استان انجام می‌شود تا در آینده نسبت استاد به دانشجو در حد مطلوبی باشد.

وی تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد استان را ۸۲۰ نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۲۲۰ نفر عضو هیئت علمی واحد ارومیه هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی رشد شرکتهای دانش بنیان در حوزه صنعت را یکی دیگر از اولویتهای این مرکز عنوان کرد و افزود: پژوهش و رشد شرکتهای دانش بنیان در حوزه صنعت عامل موثری در تولید ثروت در جامعه است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۷ هزار نفر دانشجو در دانشگاههای آزاد استان تحصیل می کنند؛ افزود: از این تعداد نزدیک به ۱۶ هزار نفر در واحد دانشگاهی ارومیه در حال تحصیل هستند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: نسبت استاد به دانشجو در سطح استان یک به ۵۵ است که این رقم با رقم استاندارد مطلوب که یک به ۳۷ است فاصله دارد.

وی در رابطه با نسبت دانشجو به کلاس گفت: در مقطع کارشناسی ارشد کلاسها با حضور ۳۰نفر، در مقطع دکتری با حضور ۷ نفر و در مقطع کارشناسی با ظرفیت ۴۵ نفر تشکیل می شوند.

وی با اشاره به افزایش سالانه ۱۵ درصدی شهریه دانشگاه آزاد، افزود: شهریه ثابت تغییر نمی کند و این افزایش شامل شهریه متغیر برای دانشجویان جدیدالورود است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه هدف دانشگاه آزاد حرکت به سمت اتکای دانشگاه به سمت بودجه غیرشهریه و عدم افزایش شهریه هاست، گفت: چرا که با افزایش شهریه ها توان دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه کمتر می شود.

وی در پاسخ به  علت تصادفات هشت کیلومتری ابتدای جاده سلماس وجود دانشگاه آزاد در این مکان است، افزود: بنا به برگزاری جلسات متعدد و تخصصی با حضور مسئولین ذیربط قول مساعد شهردار جهت اصلاح دوربرگردان و ایجاد باندکندرو از ابتدای دانشگاه تا پل سوم خرداد گرفته شده است.

وی با اشاره به برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه گفت: با توجه به این رهبر معظم انقلاب اسلامی به برگزاری این کرسی‌ها در مراکز علمی تاکید فراوانی دارند، آیین‌نامه مربوط به آن تصحیح شد چون در گذشته، تنها نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها این برنامه را اجرا می‌کرد اما از امسال، هیئت نظارت دانشگاه برگزاری آن را برعهده می‌گیرد

جوان پور با بیان اینکه تدریس زبان ترکی در دانشگاه آزاد توسط قاضی پور در نشست دکترمیرزاده مطرح شده است، گفت: این طرح هنوز تصویب نشده است و نامه آن جهت طی مراحل و دریافت مجوز از وزارت علوم آماده شده است.

وی به افزایش سرویس های دانشگاه از ترم آینده اشاره کرد و افزود: با رایزنی هایی که با سازمان تاکسیرانی صورت گرفته از تاکسی های ون نیز بعنوان سرویس دانشگاه استفاده خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی به سامانه ساها اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد در حدود ۳۲۰ آزمایشگاه در سطح استان دارد که حدود ۴۹۹۷ دستگاه و تجهیزات در این آزمایشگاهها وجود دارند و محققین و پژوهشگران می توانند از این تجهیزات استفاده کنند.