4653معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: هم اکنون ۶۷ اکیپ راهداری ۳۰ راهدارخانه در ۱۸ گردنه آذربایجان غربی و جاده های استان در حال برف روبی و انجام وظایف راهداری هستند.

ارسلان شکری با بیان اینکه در حال حاضر جاده مهاباد – بوکان در جنوب استان به دلیل بروز کولاک و بارش شدید برف مسدود است؛ افزود: در اثر برودت هوا و بارش برف شدید که از شب گذشته در اغلب جاده های این استان آغاز شده است، در محور مهاباد – بوکان به دلیل بروز کولاک و بارش برف شدید با انباشت برف در قسمتی های از این محور به ارتفاع دو تا سه متر مواجه هستیم که راهداران با استفاده از ماشین آلات سنگین به شکل دو طرفه در حال بازگشایی این محور هستند.

وی اضافه کرد: به جز این جاده، تمامی راههای اصلی آذربایجان غربی در حال حاضر باز است و تردد در آنها جریان دارد.

شکری گفت: هم اکنون بر اثر بارش برف و کولاک، تردد در محورهای کوهستانی و گردنه ها با زنجیر چرخ امکانپذیر است و رعایت نکات ایمنی توسط رانندگانی که در این محورها تردد می کنند، الزامی است.

معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی افزود: رانندگانی که قصد دارند در این محور ها تردد کنند باید مجهز به زنجیرچرخ و سیستم گرمایشی مناسب باشند.

وی با اشاره به اینکه موج جدیدی از بارش ها از دیروز در این استان آغاز شده است، از مردم درخواست کرد تا در محورهای برف گیر استان سفرهای خود را به حداقل برسانند.

وی همچنین گفت: راه روستایی بسیاری از شهرهای استان از جمله شهرستان های چالدران، مهاباد و سلماس مسدود بوده و راهداران در حال بازگشایی این مسیرها هستند.

بارش برف سنگین همراه با کولاک شدید از چهارشنبه هفته گذشته در بسیاری از شهرستان های آذربایجان غربی آغاز شده و همچنان در برخی مناطق ادامه دارد.