دیوار مهربانی توسط فعالان خویی برای یاری رساندن به نیازمندان برپا شد تا بتوانند در فرصتی بهتر و این بار به شکل دیگر به نیازمندان و افراد بی بضاعت کمک کنند.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه از خوی، در زمستان سرد ایران مردم این کشور ابتکاری جالب برای گرم کردن بی خانمان ها پیدا کرده اند؛ جریانی که  در کشور آغاز شد و همچون سیل، شهر به شهر گشت.

کمپین دیوار مهربانی رفته رفته در حال تبدیل شدن به یک سنت در سراسر کشور می شود، که مردم در آن می توانند لباس هایی را که نیاز ندارند با دیگران به اشتراک بگذارند،

پیام این دیوار ساده است؛اگه نیاز داری بردار اگه نیاز نداری بذار. دیوارهایی که رنگ ریا ندارند اما بوی مهربانی می دهند

شهردار خوی در حاشیه افتتاح این طرح در گفتگو با خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه اظهار داشت: در طول یک هفته گذشته بعد از اطلاع رسانی در خصوص اجرای این طرح، اقشار مختلف مردم استقبال خوبی کرده اند که این حس نوع دوستی قابل تقدیر است.

محبوب تیزپاز افزود: علاوه بر حضور فیزیکی نیازمندان، شبکه توزیعی نیز با همکاری کمیته امداد امام(ره) و نهادهای خیریه پیش بینی شده تا کمکهای مردمی به دست جامعه هدف و نیازمندان برسد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) خوی نیز با تاکید بر ساماندهی طرح دیوار مهربانی افزود: ظهور و بروز چنین حرکات مردمی در جامعه امروزی، نشانی از زنده و پویا‌بودن کمک‌رسانی به همنوعان است.

علی زینالی افزود: فراگیرشان چنین حرکت‌هایی در جامعه، حس نوع‌دوستی و انسان‌دوستی را در در بین مردم به‌خصوص کودکان و نوجوانان تقویت می کند.

وی در ادامه تاکید کرد: دیوار مهربانی طرحی کاملاً مردمی است، اما نیازمند نظارت و فرهنگ‌سازی جدی مردم و مسئولان است تا بهتر و زیباتر اجرا شود.

وی از اجرای طرح هبه خبر داد و افزود: این طرح با همکاری مساجد قاری و امام علی (ع) خوی برای کمک به نیازمندان و جامعه هدف اجرا می شود.

مدیر کمیته امداد خوی اظهار داشت: کمیته امداد خوی در نه ماهه ۹۴ ، تعداد هشتصد دست لباس در قالب طرح هبه (البسه قابل استفاده) از خیرین و هیات امناء مساجد جمع آوری و در بین نیازمندان توزیع کرده است.

آدرس دیوار مهربانی درخوی: میدان شهانق – پارک لاله

photo_2015-12-26_03-10-02

photo_2015-12-26_03-09-33

photo_2015-12-26_02-47-20