46545مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی از فعالیت ۴۱ مرکز کاریابی در استان خبر داد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، رضا نقی‌زاده در کارگروه اشتغال آذربایجان غربی، اظهار داشت: نرخ بیکاری استان آذربایجان غربی  در ۶ ماه نخست امسال به ۱۱ درصد است.

وی افزایش تعداد کارگران  زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی  را یکی از اهداف اصلی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان عنوان کرد و افزود:  در حال حاضر تعداد بیمه شده اجباری در استان ۲۰۳ هزار نفر است.

وی از وجود ۴۱ مرکز کاریابی در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: این مراکز امسال توانسته‌‌اند برای ۳هزار و ۱۳۹ نفر کاریابی کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی بابیان اینکه ایجاد شغل پایداری نیز در استان مد نظر قرار دارد، افزود: به دلیل اینکه بخش کشاورزی استان بیش از سایر بخش‌ها فعال است، شاهد ایجاد شغل‌های ناپایدار و موقت به صورت فصلی هستیم.

این مسئول با بیان اینکه سال گذشته ۱۸ هزار نفر از مردم استان صاحب شغل شدند و از این تعداد ۱۱ هزار نفر صاحب شغل پایدار شدند، ادامه داد: در این راستا رتبه ۱۱ کشوری را به خود اختصاص دادیم.

نقی‌زاده با بیان اینکه داشتن شغل مناسب و پایدار می‌تواند در تمام بخشها ایجاد شود، اظهار داشت: متاسفانه جوانان آذربایجان غربی به دنبال شغل اداری هستند و از اشتغال در بخشهای غیراداری اجتناب می‌کنند که این امر سبب بالا رفتن نرخ بیکاری در استان می‌شود.