IMG_2984به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه،معاون رئیس جمهور در جلسه ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: دولت تدبیر و امید با رویکرد قوی و راهبردی آغاز به کار کرده و این موضوع نشان دهنده این است که دولت با وجود مشکلات و موانع مختلفی که در کشور وجود دارد به مسئله محیط زیست اهمیت بسیاری می‌دهد.

وی افزود: مشکلات محیط زیست وقتی ظهور و بروز پیدا می‌کند و به شکل بحران در می‌آیند، حل آنان نیز دشوار می‌شود.

ابتکار با اشاره به وضعیت کنونی دریاچه ارومیه افزود: داشتن برنامه هایی منسجم و مبتنی بر پژوهش و نیز مبتنی بر تجربه ملی و بین المللی و سازگار قدرتمند مدیریتی بین بخشی که خوشبختانه اینک در ستاد احیا شکل گرفته، لازمه احیای آن است.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین این مولفه‌ها اصلاح الگوی مصرف در بخش کشاورزی و رسیدن به کشاورزی هوشمند یا کشاورزی سازگار با تغییر اقلیم است که موضوع بسیار مهم برای کشاورزی در آذربایجان‌غربی است.

ابتکار با اشاره به اینکه دانش بنیان بودن فعالیت‌ها در زمینه محیط زیست بسیار ضروری است اظهار داشت: لازم است که هم پیمانی فراگیر بین دانشگاه‌ها، سازمان‌های مردم نهاد، دولت و سایر سازمان‌ها برای بهبود وضعیت محیط زیست در شاخص‌های مختلفی در آذربایجان‌غربی ایجاد کنیم.

رئیس سازمان محیط زیست بیان کرد: اینک باید تلاش کنیم که کشورمان با شرایط تغییر اقلیم سازگاری کافی را داشته باشد.

وی افزود: یکی از محورهای مهم در بحث سیاست‌های محیط زیست توجه به مشارکت‌های اجتماعی و سازمان‌های مردم نهاد است که می‌تواند نقش بسیار مهمی در حل مشکلات زیست محیطی و محافظت از محیط زیست داشته باشند و مورد حمایت دولت نیز قرار می‌گیرند.