IMG_3011به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، استاندار آذربایجان غربی در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی که با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، در خصوص وضعیت دریاچه ارومیه نیز اظهار کرد: ما به صورت تمام قد برای احیای دریاچه ارومیه تلاش می کنیم که در این راستا مردم نیز به صورت خودجوش کمک کار دستگاه های اجرایی بوده اند.

وی اضافه کرد: برای اجرای بهتر طرح های احیای دریاچه ارومیه در حال حاضر نیازمند کمک های اعتباری بیشتر از سوی دولت هستیم که امیدواریم این امر تحقق یابد.

قربانعلی سعادت با اشاره به طرح ها و اقدامات در حال انجام برای احیای دریاچه ارومیه، گفت: خوشبختانه مردم استان در طول یکسالی که از اجرای برنامه های احیای دریاچه ارومیه می گذرد، اهمیت موضوع احیای دریاچه را کاملا درک نموده و در راستای اجرای برنامه های احیا، همکاری بسیار خوبی دارند.

وی ادامه داد: در همین خصوص، در هفته دولت امسال، با مشارکت جمعی از باغداران، ۱۳۵۷ هکتار از اراضی حاشیه دریاچه ارومیه مجهز به سیستم آبیاری نوین شد که این امر نشانگر رغبت و استقبال کشاورزان از برنامه های احیای دریاچه ارومیه است.

وی تاکید کرد: خشک شدن دریاچه ارومیه اگرچه تهدیدی برای ما به شمار می رود اما باید از آن بعنوان یک فرصت نیز در جهت تغییر رژیم اشتغال و تبدیل کشاورزی سنتی به مدرن در استان استفاده کنیم چرا که منابع آبی به هیچ وجه پاسخگوی مصرف بالای آب در روش سنتی کشاورزی نیست

وی در ادامه به روند ثبت نامی کاندیداها در استان اشاره کرد و افزود: در مجلس خبرگان رهبری ۳۴ نفر و در مجلس شورای اسلامی تاکنون بیش از ۲۲۰ نفر در استان ثبت نام کرده اند که بسیار بیشتر از دوره های گذشته است.

وی اضافه کرد: این شرایط نشان می دهد که توانسته ایم فضای شادابی و امید را در آذربایجان غربی افزایش دهیم و افراد کاندیدا و آحاد مردم در حال حاضر افق های روشنی را برای آینده شهرستان های مختلف متصور هستند.

وی اظهار کرد: تلاش می کنیم با آماده کردن شرایط، زمینه مشارکت حداکثری در روز انتخابات را نیز فراهم کنیم.

سعادت با تاکید بر این که انتخابات سالجاری را با هر اختلاف نظر و سلیقه برای توسعه و آبادانی کشورمان جدی بگیریم گفت: برای ما بعنوان مجریان انتخابات، آنچه که اولویت دارد اجرای دقیق قوانین است لذا گروه سیاسی مخالف و موافق برای ما مفهومی ندارد و از همه گروهها و افراد که در چهارچوب قوانین وارد صحنه انتخابات می شوند استقبال می‌کنیم تا شاهد حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات سالجاری باشیم.