465456دبیر ستاد انتخابات استان و مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان غربی اعلام کرد: در ششمین روز از ثبت نام، ۹۴ نفر از داوطلبان برای حضور در رقابت سیاسی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان نام نویسی کردند.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، علی مصطفوی با اشاره به افزایش تعداد ثبت نام کنندگان مجلس شورای اسلامی از این استان به ۳۱۳ نفر گفت: ثبت نام کنندگان امروز با حضور در ۹ فرمانداری مرکز و حوزه اصلی استان آذربایجان غربی نسبت به نام نویسی اقدام کردند.
وی از ثبت نام ۲۱ نفر از زنان برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از این استان خبر داد و افزود: بیشترین تعداد افراد ثبت نام کننده در شش روز گذشته با ۸۵ نفر مربوط به حوزه انتخابیه ارومیه و کمترین تعداد نیز با ۱۶ نفر مربوط به حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت بوده است.
وی ادامه داد: داوطلبان اقلیت های دینی نیز برای حضور در رقابت سیاسی مجلس دهم باید برای ثبت نام به فرمانداری تهران مراجعه کنندکه ۹ نفر ثبت نام کرده اند.
به گزارش ایرنا، در انتخابات هفتم اسفندماه از استان آذربایجان غربی ۱۲ نماینده برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و سه نماینده برای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و یک نماینده نیز به عنوان منتخب اقلیت های دینی برای مجلس دهم انتخاب خواهند شد.
شهرستان های ارومیه، خوی، سلماس، ماکو، نقده، پیرانشهر، مهاباد، بوکان و میاندوآب ۹ مرکز حوزه اصلی و شهرستان های شوط، پلدشت، چالدران، چایپاره، اشنویه، سردشت، شاهین دژ و تکاب هشت مرکز و حوزه فرعی انتخابات در آذربایجان غربی اعلام شده است.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه به صورت همزمان و توام در سراسر کشور برگزار می شود.

از شنبه ۲۸ آذرماه نام نویسی از داوطلبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی آغاز شده و تا چهارم دی ماه ادامه خواهد داشت.