indexمدیرکل امور بانوان و خانواده استاندار آذربایجان‌غربی گفت: نشست تخصصی بانوان شیعه و اهل‌تسنن استان به مناسبت هفته وحدت و با هدف رایزنی فرهنگی برای انسجام و همدلی بیشتر میان آنها در ارومیه برگزار می‌شود.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، شهلا تاجفر در جلسه کمیته بزرگداشت هفته وحدت با اشاره به برنامه‌های این هفته اظهار داشت: در این رابطه نشست تخصصی بانوان شیعه و اهل‌تسنن استان به مناسبت هفته وحدت با هدف رایزنی فرهنگی برای انسجام و همدلی بیشتر میان آنها در ارومیه برگزار می‌شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استاندار آذربایجان‌غربی گفت: علاوه بر این نشست، برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های بانوان مسیحی‌ و آشوری، نشست هم‌اندیشی میان مسیحیان، شیعه و سنی، تجلیل از شاعران زن استان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز مراسم مولودخوانی در جنوب استان پیش‌بینی شده است.

وی با تاکید بر لزوم فعالیت بیش از پیش بانوان استان در شرکت‌های دانش‌بنیان تصریح کرد: باید فعالیت‌هایی که در جامعه تازگی دارد توسط بانوان استان در دستور قرار گیرد.

تاجفر با اشاره به اینکه استان آذربایجان‌غربی رنگین‌کمان اقوام و ادیان است بیان کرد: بنابراین مردم باید با همدلی خود در آذربایجان‌غربی که استانی مرزی و راهبردی است، دین مبین اسلام را روشن‌تر از گذشته در جهان معرفی کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استاندار آذربایجان‌غربی افزود: دشمنان استکباری همواره در پی نشان دادن اسلام به عنوان دینی خشن و غیراصولی هستند و از سوی دیگر در پی دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی پیروان مذاهب مختلف دارند و بنابراین لازم است که با افزایش بینش سیاسی و پذیرش سلیقه‌ها از کیان اسلام دفاع کنیم.