photo_2016-01-06_10-02-05مدیر کمیته امداد امام خمینی خوی گفت: یک‌هزار و ۸۰۰ زن سرپرست خانوار زیرپوشش کمیته امداد خوی قرار دارند.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، علی زینالی  در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی خوی اظهار کرد: با توجه به اینکه بحث آسیب‌های اجتماعی از اهمیت بسیاری برخوردار است، بنابراین مقرر شده است تا متخصصان و کارشناسان معاونت فرهنگی و اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان خوی با برگزاری دوره‌های آموزشی مددجویان کمیته امداد امام خمینی را یاری کنند.

وی افزود: این مرکز بیش از ۷۰۰ نفر ایتام، ۲۵۰ نفر دانشجو، ۹۰۰ نفر دانش‌آموز و بیش از یک‌هزار و ۸۰۰ زن سرپرست خانوار را زیرپوشش دارد، بنابراین تعامل با نیروی انتظامی با کمترین هزینه، بهترین شیوه برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی خوی اضافه کرد: امسال در کنار طرح اکرام ایتام و طرح محسنین که از طرح‌های حمایت از فرزندان بدسرپرست یا خانواده‌های مشکل‌دار است حدود ۲۴۱ نفر توسط حامیان حمایت می‌شوند و ۷۰۰ نفر از ایتام نیز زیرپوشش حامیان هستند؛ در مجموع خیران امسال یک میلیارد تومان به فرزندان معنوی خود کمک کردند.

زینالی گفت: حامیان با اینکه شاید مشکلاتی نیز داشته باشند از این امر خداپسندانه غافل نشدند و مقدار کمک آنها نسبت به ۹ ماه سال گذشته ۷۰ درصد رشد داشته است؛ امیدواریم طرح محسنین که مورد اعتماد مردم به‌ ویژه در خوی است از حمایت‌های کافی برخوردار شود.

فرمانده نیروی انتظامی خوی نیز گفت: فرماندهان کلانتری‌ و متخصصان نیروی انتظامی با توجه به اینکه تجربه بیشتری در آسیب‌های اجتماعی دارند در کلاس‌های آموزشی شرکت می‌کنند و تجربیات خود را به مددجویان انتقال می‌دهند.

اسفندیار احمدی تصریح کرد: کمیته امداد از دو جنبه اهمیت ویژه دارد، یکی به‌ خاطر رسیدگی به نیازمندان که به نام امام خمینی (ره) نیز مزین شده است و دیگری به دلیل اینکه در صورت عدم توجه به این نهاد، به‌ دلیل وجود بعضی از شرایط آسیب‌های اجتماعی به این حوزه انتقال می‌یابد.