6846به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ارومیه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل سالن ۹ دی ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: امسال مسئولیت کمیته بسیج ستاد گرامیداشت دهه فجر آذربایجان غربی بر عهده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ارومیه گذاشته شده که در این راستا برنامه های متنوع و مختلفی به مرحله اجرا درخواهد آمد.

سرهنگ پاسدار علی حجازی فر افزود: در این دهه برای نشان دادن ظرفیت مناطق محروم سعی می شود تا این برنامه ها در محلات و مساجد مناطق محروم استان و ارومیه اجرا شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ارومیه، در ادامه خاطرنشان کرد: بیش از ۴۵۰ برنامه برای اجرا در دهه فجر در نظر گرفته شده که توسط نواحی و حوزه های مختلف شهرستان ها برگزار می شود.

وی، برگزاری بیش از ۲۰۰ نشست روشنگری و بصیرتی در سطح محلات را جزو امورات اصلی کمیته بسیج ستاد گرامیداشت دهه فجر استان دانست و گفت: در این جلسات از سخنرانان برتر کشوری و استانی استفاده می شود تا مردم نسبت به داشته های انقلاب و عملکرد جمهوری اسلامی در این سال ها اطلاعات بیشتری داشته باشند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ارومیه، دیدار با خانواده شهدا، برگزاری شب خاطره گویی با حضور پیشکسوتان انقلاب اسلامی در محلات و نیز اجرای یادواره های شهدای محلات و شهرستان ها را از برنامه های دیگری برشمرد که با هماهنگی شهرداری ها و ادارات مختلف برگزار خواهد شد.

حجازی فر، اضافه کرد: غبارروبی مزار شهدا، احداث سالن های ورزشی ۹ دی و صالحین در مناطق مختلف ارومیه، برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی و نیز برگزاری نمایشگاه ویژه دهه فجر با مشارکت شهرداری ارومیه و سازمان های مردم نهاد از دیگر اقدامات کمیته بسیج ستاد گرامیداشت دهه فجر استان محسوب می شود.

وی، عنوان کرد: به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی همچنین خدمات دهی رایگان درمانگاه های تابعه بسیج در شهرستان های مختللف در دستور کار است که پس از نهایی شدن زمان این خدمات دهی با اعلام رسمی برگزار می شود.