4646مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی گفت: ۲۳ پروژه مدرسه سازی در استان به مناسبت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بهره برداری می رسند.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه،  فریبرز اسمعیل زاده در گفتگو با خبرنگاران افزود: پروژه های مدرسه سازی آماده بهره برداری در استان آذربایجان غربی در قالب ۱۴۲ کلاس درس با اعتبار ۱۸۸ میلیارد ریال احداث می شود

وی گفت: علاوه بر پروژه های مدرسه سازی یک باب سالن ورزشی با زیربنای ۲۲ هزار و ۳۱۸ متر مربع نیز آماده بهره برداری است.

اسمعیل زاده با بیان اینکه مقاوم و ایمن سازی مدارس از برنامه های این نهاد در استان است، اظهار کرد: دهه فجر امسال ۱۶۹ کلاس درس با زیربنای ۱۳ هزار و ۲۲۴ مترمربع و با اعتبار ۴۸ میلیادر ریال به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی استانی سردسیر با سرمای زودرس است، اضافه کرد: سیستم گرمایشی ۲۵۵ مدرسه با یک هزار و ۲۵۸ کلاس درس با اعتبار ۸۹ هزار و ۴۰۰ میلیون ریال از دیگر پروژه هایی است که دهه فجر امسال تحویل داده می شود.

اسمعیل زاده با بیان اینکه هم اکنون استان نیازمند پنج هزار کلاس درس است، گفت: با اعتبار هایی که برای احداث و بازسازی مدارس جدید به این استان اختصاص می یابد، پنج سال نیاز است تا کلاس های درس جدید احداث و کمبودها جبران شود.

وی با اشاره به طرح بازسازی و مقاوم سازی مدارس آذربایجان غربی اضافه کرد: از سال ۸۵ تاکنون از چهار هزار و ۱۱ کلاس درس تخریبی یک هزار و ۸۵۰ کلاس درس بازسازی و یک هزار کلاس درس نیز مقاوم سازی شده است.

 اسمعیل‌زاده اظهار داشت: امسال اعتبارات عمرانی مصوب استانی نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی ۴۴۳ هزار و ۵۰۷ میلیون ریال بود.

وی با اشاره به میزان اعتبارات عمرانی مصوب ملی، تصریح کرد: اعتبارات عمرانی مصوب ملی این اداره ۳۹۱ هزار و ۳۹۷ میلیون ریال بود که در مجموع ۸۳۴ هزار و ۵۸۴ میلیون ریال اعتبار عمرانی برای این اداره تخصیص یافته بود.