139310011519025574347474همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی با برگزاری مراسمی مرکز تخصصی مشاوره ژنتیک ارومیه افتتاح شد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، در این مراسم که با حضور معاون پیشگیری بهزیستی آذربایجان غربی، رئیس بهزیستی شهرستان ارومیه و جمعی از مسئولین شهری، برگزار شد معاون پیشگیری بهزیستی آذربایجان غربیاظهار داشت: این مرکز هفتمین مرکز مشاوره ژنتیک در استان محسوب می‌شود که با مشارکت بخش خصوصی به بهره‌برداری می‌رسد.

پروین محمدپوری با تقدیر از حضور موثر بخش خصوصی در برنامه‌های پیشگیرانه تصریح کرد: معتقدیم مشاوره ژنتیک حلقه مفقوده پیشگیری از معلولیت‌ها است و با اهتمام در این مقوله می‌توان بخش عمده‌ای از معلولیت‌ها را پیشگیری کرد.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک تمام جامعه هدف بهزیستی تحت مشاوره ژنتیک قرار می‌گیرد افزود: کمپین آگاه‌سازی مشاوره ژنتیک فعالیت خود را در ارومیه آغاز کرده است.

رئیس بهزیستی شهرستان ارومیه نیز در این مراسم با تبریک ایام فرخنده دهه فجر اظهار داشت: شهرستان ارومیه با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از جامعه هدف بهزیستی استان را در خود جای داده فعالیت‌های بسیاری را در حوزه پیشگیری انجام می‌دهد.

زهرا روحی با تاکید بر اجرای مشاوره ژنتیک به عنوان یکی از راهکارهای اصلی پیشگیری از معلولیت‌ها افزود: امیدواریم در آینده‌ای نزدیک و با توجه به حساسیت موضوع و نیز استقبال بخش خصوصی مراکز مشاوره بیشتری در ارومیه راه‌اندازی شود