421545رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی از فراهم بودن فضای اقتصادی برای سرمایه گذاران خارجی در استان خبر داد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، استاندار آذربایجان غربی در افتتاح دو طرح  بخش صنعت و معدن و تجارت در ارومیه، تحقق استقلال اقتصادی را از نیازهای مهم کشور عنوان کرد .

قربانعلی سعادت افتتاح طرح های تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاران خارجی را در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: جلب اینگونه سرمایه گذاری ها به دلیل استفاده از ظرفیت های درون زا و برون گرا جز سیاست های اقتصاد مقاومتی محسوب می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی نیز در ادامه با بیان اینکه در استان فضا برای سرمایه گذاران خارجی فراهم است؛ گفت: خوشبختانه در راستای توسعه فعالیت های تجاری و جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور و به تبع آن در استان شاهد روند روبه رشدی هستیم.

جعفر صادق اسکندری وجود معادن غنی در استان را یکی از بهترین فرصت ها برای توسعه فعالیت های معدنی کشور عنوان کرد و افزود: امیدواریم با بهره گیری از این معادن غنی شاهد رشد و تولید هرچه بیشتر مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولیدی و صنعتی کشور باشیم

به مناسبت دهه فجر دو طرح در بخش صنعت و معدن به افتتاح رسید که یکی ازاین طرح ها افتتاح بزرگترین سایت نمایشگاهی و فروش عمده سنگ خام و فرآوری شده و راه اندازی کارخانه سنگی آرا بود.

این واحد اقتصادی با ظرفیت اسمی ۳۵ هزار متر مربع و میزان اعتبار ۵۰ میلیارد ریال، برای ۲۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

افتتاح فاز ۲ شرکت آلدورا چیچک درب ارومیه از دیگر طرح هایی بود