indexمدیرکل ارشاد آذربایجان‌غربی گفت: رسانه‌ها باید به توصیه‌های انتخاباتی رهبر معظم انقلاب اسلامی  توجه جدی داشته باشند.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، حجت‌الاسلام محمدباقر کریمی در همایش رسانه و انتخابات که در محل خانه مطبوعات استان برگزار شد گفت: با توجه به اهمیت موضوع انتخابات؛ نقش رسانه‌ها در افکار عمومی بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به بایدها و نبایدهای انتخاباتی از زبان رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت:بیانات مقام معظم رهبری در بحث انتخابات باید مورد توجه قرار گیرد و بایدها و نبایدهای مطرح شده مدنظر باشد.

کریمی افزود: ایشان فرمودند که رسانه‌ها باید در سطح آگاهی مردم بیافزایند و ضمن نقد، نظارت و اطلاع‌رسانی، مردم را به انتخابات اصلح تشویق کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری انتقادات باید منطقی، واقع‌بینانه و منصفانه باشد، خاطرنشان کرد: رسانه‌های اینترنتی و مجازی نیز باید خود را مقید به قانون بکنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان‌غربی بیان کرد: علاوه بر آن ایشان تاکید کردند که رسانه‌های مجازی نیز باید همانند رسانه‌های مکتوب خود را مقید به اجرای قانون بدانند.

کریمی با اشاره بایدهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمان انتخابات تصریح کرد: ایشان فرمودند که نباید به خواست دشمن حرکت کرده و علاوه بر آن ذهن مردم را درگیر مسائل فرعی کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان‌غربی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن تاکید بر عدم دلسردی مردم از حضور در انتخابات، بر پرهیز از اختلافات جزئی و غیراصولی و جلوگیری از نشر خبرهایی را که به آبرو و حیثیت داوطلبان انتخاباتی ضربه بزند تاکید کردند.

وی افزود: ا توجه به اینکه دشمنان درصدد کاهش حضور مردم در پای صندوق‌های رأی هستند که در این زمینه رسانه‌های بر اساس رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری در راستای تنویر افکار عمومی و حضور حداکثری مردم در انتخابات و ناامید کردن دشمنان نقش بسزایی ایفا می‌کنند.

همایش رسانه و انتخابات در تبیین بایدها و نبایدهای رسانه‌ها در عرصه انتخابات برگزار می‌شود.