786565 فرماندار ارومیه در همایش رسانه و انتخابات که در سالن جلسات خانه مطبوعات در ارومیه برگزار شد با بیان اینکه نقش رسانه‌ها در انتخابات محوری بوده، اظهار داشت: رسانه‌ها نقش به سزایی در آگاهی‌دهی درباره انتخابات و تشویق مردم برای حضور آگاهانه و حداکثری در انتخابات ایفا می‌کنند.

 عباس حسن خانی با تاکید بر توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در انتخابات اظهار داشت: تمام تلاش مجریان انتخابات برای این است تا انتخابات سالم برگزار و فضای سالم و مناسب برای حضور مردم در پای صندوق‌های اخذ رأی فراهم شود.

وی فراهم‌ ساختن فضای سالم و مناسب برای حضور مردم در پای صندوق‌های اخذ رأی، ایجاد فضای اطلاع‌رسانی به عموم با تبلیغات واقعی، ایجاد بستر مناسب برای برگزاری انتخابات سالم و… را از جمله وظایف مجریان برگزاری انتخابات بیان کرد.

حسن خانی از پیش‌بینی راه‌اندازی ۴۲۰ شعبه اخذ رای در ارومیه خبر داد و اعلام کرد: راه‌اندازی ۴۱۳ شعبه اخذ رای در ارومیه پیش‌بینی شده و شش شعبه اخذ رای نیز برای اقلیت‌های مذهبی در نظر گرفته شده که در این راستا حدود ۹ هزار نفر نیروی اجرایی مورد نیاز است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ایران جزو کشورهایی محسوب می‌شود که در امر انتخاب و گزینش از سابقه قابل توجهی برخوردار است، یادآور شد: پس از صدور فرمان مشروطیت اولین الزام‌نامه انتخاباتی در سال ۱۲۸۵ تدوین شده و از طرف مردم تهران ۶۰ نفر برای حضور در مجلس انتخاب شدند.

فرماندار ارومیه در پایان اصل اتکا به آراء عمومی را یکی از شاخص‌های نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: تمام تلاش مجریان انتخابات برای این است تا انتخابات سالم برگزار شود.

وی بنای کار فرمانداری ارومیه را شفافیت دانسته و خاطرنشان کرد: تمام تلاش فرمانداری ارومیه به عنوان دستگاهی اجرایی در انتخابات، در این راستا است که اطلاعاتی شفاف و دقیق در اختیار رسانه ها قرار گیرد که این امر را به وضوح در مرحله ثبت نام از داوطلبان انتخابات مشاهده کردید.