علی زینالی از ارائه آموزش مهارتی به ۱۳۶ مددجوی کمیته امداد خوی خبر داد.

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه  از خوی، علی زینالی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای توانمندسازی افراد زیر پوشش کمیته امداد، ۱۳۶ نفر در سال ۹۴ آموزش‌های مهارتی را فراگرفته‌اند.

وی با بیان اینکه در این خصوص ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است، تصریح کرد: توانمندسازی خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد از طریق ارائه آموزش مهارتی و واگذاری تسهیلات اشتغالزایی از رویکردهای اصلی این کمیته است.

این مسئول گفت:  از ابتدای سالجاری تاکنون یکصد طرح اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال در خوی خبر داد و افزود: در سالجاری  یک‌هزار و ۶۰۰ طرح خودکفایی  در دستور کار بوده که تاکنون ۱۰ درصد این طرح‌ها به نتیجه رسیدند

زینالی بیان کرد: تعداد زیادی از افرادی که آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای را طی کرده‌اند، منجر به اشتغال و خودکفایی خانواده‌ها شده‌اند.

وی از برگزاری بازارچه مقاومت اقتصادی در خوی خبر داد و گفت: شش غرفه موجود در این بازارچه به مددجویان کمیته امداد صرف معرفی محصولات و تبلیغات اختصاص داده شده است.

زینالی اظهار داشت: برای بار سوم دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد در مسابقات ملی مهارت کشوری، مقام اول را در رشته طلا و جواهرسازی به‌دست آورد و جایزه خود را از دست وزیر دریافت کرد.