امام جمعه خوی گفت: برکات انقلاب اسلامی بیداری اسلامی در میان مسلمانان و جوانان کشورهای اسلامی است

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه، حجت الاسلام و المسلمین سید رضی شکوری، به مناسبت دهه مبارکه فجر با حضور در مسجد روستای شهید پرور خاکمردان در حضور اهالی و اعضای پایگاه مقاومت و جمعی از مسئولان تشکیل شد، طی سخنان مبسوطی اظهار داشت: از جمله برکات انقلاب اسلامی بیداری اسلامی در میان مسلمانان و جوانان کشورهای اسلامی است که در چند سال اخیر شاهد آن در کشورهای مصر ،تونس ،یمن ،بحرین ،لیبی هستیم.

وی افزود: در عین حال که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا توانستند به ظاهر با کمک گیری از حاکمان مستبد این حرکت را متوقف بکند ولی بیداری اسلامی توقف شدنی نیست دیر یا زود مسلمانان جهان اسلام حاکمان وابسته و مستبد را از اریکه قدرت به پایین خواهند کشید .

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به جنایات گروه های تکفیری اظهار داشت: گروه های وهابی و تکفیری را استکبار جهانی با همدستی رژیم اشغالگر قدس و بعضی از حاکمان مرتجع عرب منطقه راه اندازی کردند تا از یک طرف کمربند امنیتی برای رژیم اشغالگر درست بکنند و از طرف دیگر از طریق متوقف ساختن بیداری اسلامی حاکمان وابسته را تقویت کنند لذا چندین سال است در نوع کشورهای اسلامی بویژه در عراق، سوریه، افغانستان، پاکستان، لبنان، بحرین و یمن بصورت روزمره مسلمانان را قتل عام می کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: انقلاب اسلامی اولین رخداد قرن بیستم بود که بیرون از چهارچوب دوقطبی حاکم بر جهان پدید آمد؛ آمریکا و شوروی، نقش و نفوذی در آن نداشتند. این رخداد در سراسر کره خاکی، یک نهضت فراگیر احیای‌ مجدد مبانی و ارزش‌های اسلامی، ایجاد کرد.

حجت الاسلام شکوری با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران دگرگونی عظیمی در زمینه‏های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و نظامی در راستای عزت مندی مسلمانان سراسر جهان، به وجود آورد افزود: احیای هویت دینی، طرح اندیشه ی تشکیل حکومت اسلامی، دفاع از آرمان مقدس فلسطین، ایجاد همبستگی مذاهب اسلامی، پیشنهاد طرح گفت‏وگوی تمدن‏ها، آزادی و عدالت خواهی، تسلیم نشدن در برابر استبداد و استعمار، نفی تبعیض‌های قومی، نژادی و مذهبی، نفی صریح صهیونیزم، به موزه سپردنه شدن بلوک شرق، شکست خفت‌بار اسرائیل و به زیر کشیده شدن حکمرانان دیکتاتور وغیره از نشانه‌های بارز «نقش انقلاب اسلامی در بیداری مسلمانان» می‌باشد که اکنون گفتمان انقلاب اسلامی‌ ایران و متحدان اصول‌گرای اسلامی آن را به گفتمان غالب در سطح جهانی تبدیل کرده است.

شکوری در پایان افزود: در عین حال خداوند وعده داده است ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم وعده خدا حتمی است و پیروزی مسلمانان در برابر مستکبران و مستبدان قطعی است.