786565رئیس پلیس امنیت عمومی آذربایجان‌غربی گفت: رسانه ها در شرایط کنونی سربازان ایجاد امنیت و انضباط اجتماعی در جامعه هستند.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، سرهنگ رحیم جهانبخش در همایش رسانه و انتخابات با بیان نقش رسانه در ایجاد امنیت اجتماعی در جامعه اظهار کرد: حضور گسترده مردم و ایجاد فضای امن و آرام برای بسترسازی انتخابات صحیح بسیار اهمیت دارد و در این فرایند نقش رسانه‌ها بی‌بدیل است.

وی با بیان اینکه امنیت نقش حساسی در توسعه‌یافتگی ایفا می‌کند، افزود: اگر پاسداری از ارزش‌ها و اخلاق اسلامی رعایت شود هیچ شکایت و بی‌نظمی در جامعه مشاهده نمی‌شود.

جهانبخش با بیان اینکه امنیت ملی از اقتدار ملی ایجاد می‌شود و اقتدار ملی نیز با همدلی محقق خواهد شد، یادآور شد: رسانه‌ها در ترغیب و تشویق مردم به حضور آگاهانه در انتخابات نقش بسزایی ایفا می‌کنند.

وی امنیت را از دیگر اهداف مهم در برگزاری انتخابات دانست و اظهار کرد: با همدلی و هماهنگی همه مسئولان و دستگاه ها تلاش می‌شود انتخابات امن همراه با نشاط و توام با مشارکت حداکثری مردم صورت گیرد و در این راستا حرکت سازنده رسانه‌ها از بسیاری از مشکلات می‌تواند جلوگیری کند.

رئیس پلیس امنیت عمومی آذربایجان‌غربی  آشنایی رسانه ها با قانون انتخابات را ضروری دانست و گفت: هر شنیده ای خبر نیست و نباید منتشر شود، رسانه‌ها باید در جلب اعتماد عمومی تلاش کنند

وی تقویت هویت و انسجام ملی در زمان انتخابات را مورد تاکید قرار داد و توضیح داد رسانه بسترساز مؤلفه توسعه است، چه بسا عنصر اصلی توسعه نیز امنیت ملی و اقتدار ملی بر مبنای اطلاعات است.

جهانبخش بزرگ‎ترین سرمایه هر نهاد را اعتماد عمومی عنوان کرد و افزود: اگر اخلاق و اندیشه‌های اسلامی در جامعه رعایت شود مطمئنا شکایتی طرح نخواهد شد و بی‌انضباطی اتفاق نمی‌افتد.