645رئیس پلیس راه آذربایجان غربی از لغزنده و مه آلود بودن جاده های واقع در جنوب استان بر اثر بارش پراکنده برف ، خبر داد

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، سرهنگ عباس فرمانی گفت: بر اثر بارش برف که از روز یک شنبه در شهرهای جنوب استان آذربایجان غربی آغاز شده همچنان جاده های مواصلاتی استان، لغزنده و مه آلود است.

وی افزود : میزان بارش برف در مناطق دشت و کوهپایه ای ۱۰سانتیمتر و در مناطق مرتفع ۲۰ سانتیمتر گزارش شده است .

سرهنگ فرمانی به رانندگان توصیه کرد : وسایل هشدار دهنده از قبیل بوق ، فلاشر، چراغهای راهنما و … را بازدید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید .

وی با اشاره به اینکه به منظور رؤیت بهتر از چراغهای مه شکن استفاده کنید، گفت : در این شرایط از سرعت خود بکاهید و متناسب باسرعت وسیله نقلیه خود از وسیله نقلیه جلویی فاصله بگیرید .

وی ادامه داد : اگر مه شدید شد، رانندگان به آهستگی و با دقت به شانه راه رفته و توقف کرده و نور پایین چراغهای جلو را روشن کنید تا دیگر رانندگان قادر به دیدن شما باشند و همچنین فلاشر ماشین را به کار بیندازید .

وی خاطرنشان کرد: رانندگان در صورتی که قصد مسافرت در هوای مه آلود را دارند حتما قبل از حرکت از چگونگی وضعیت جوی و جاده ها اطلاع و همچنین زمان بیشتری برای سفرشان پیش بینی کنند .

رئیس پلیس راه استان آذربایجان غربی در خاتمه به رانندگان توصیه کرد: در صورت رانندگی در شرایط برف، یخبندان و کولاک هوا ، زنجیر چرخ و دیگر لوازم ضروری زمستانی را به همراه داشته باشید، با توجه به ضریب اصطکاک بین لاستیک خودرو و سطح جاده در هنگام بارندگی و برف و کولاک و لغزندگی جاده ها، با سرعت مطمئنه رانندگی کرده و به علت کاهش دید، با روشن کردن چراغ های خودرو از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کنید