12-4-2

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه از خوی، حسین سیوانی‌اصل امشب در نشست lمطبوعاتی با خبرنگاران، با بیان اینکه فرمانداری به هیچ دسته و گروهی وابستگی ندارد و تنها بر برگزاری باشکوه انتخابات و حضور حداکثری مردم تأکید دارد و اظهار داشت: رسانه‌ها نقش مهمی در انتخابات هفتم اسفند ۹۴ دارند.

وی به تعداد شعبات اخذ رای در خوی اشاره کرد و افزود: تعداد شعبات اخذ رای در خوی ۱۸۰ شعبه است که از این تعداد ۱۲۰ شعبه ثابت و ۶۰ شعبه سیار است که از این تعداد ۱۰۰ شعبه ثابت شهری و ۲ شعبه سیار شهری در شهر خوی و ۲۰ شعبه ثابت روستای و ۵۸ سیار روستای در روستاها آماده هستند.

سیوانی‌اصل درباره تبلیغات کاندیداها با تأکید بر رعایت اعتدال در مورد اجرای قوانین، گفت:‌ افرادی که قصد کاندیداتوری در شهرستان خوی و چایپاره را دارند باید طبق قوانین و با رعایت منشور اخلاقی به تبلیغات ادامه دهند.

این مسئول با اشاره به انصراف پنج نفر از ۲۱ نفر کاندیدای شهرستان خوی و چایپاره، ادامه داد: تا به امروز پنج نفر انصراف خود را از انتخابات کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی به صورت مکتوب به فرمانداری خوی اعلام کردند و در حال حاضر ۱۶ نفر به رقابت انتخاباتی خود ادامه می‌دهند.

فرماندار خوی در ادامه گفت: ۲۶۳ هزار نفر واجد شرایط رای در خوی هستند.

سیوانی‌اصل یکی از اولویت‌های فرمانداری را برگزاری نشست با رسانه‌ها و روابط عمومی‌های ادارات در تعامل سازنده با رسانه دانست، افزود: رسانه‌ها در انعکاس اشکالات و انتقادها به سیستم اداری از یک طرف و گزارش عملکرد ادارات به مردم از طرف دیگر می‌توانند موثر باشند.

فرماندار خوی تصریح کرد: انتشار اخبار صادقانه، وحدت‌بخش، افزایش امید، حفظ وحدت و همبستگی در انتخابات مهمترین وظایف اهالی رسانه در برهه کنونی انتخابات است.

وی تاکید کرد: رسانه‌ها و مطبوعات باید از انتشار اخبار حاشیه‌ای، تخریبی، جانبدارانه و ایجاد دو دلی در مردم برای حضور و مشارکت یکپارچه در انتخابات هفتم اسفند خودداری کنند.

وی یادآور شد: رسانه‌ها از اقشاری هستند که در حضور مردم در پای صندوق‌های رای تاثیر قابل توجهی دارند و بسیار موثر هستند.

وی با تأکید بر اینکه تاکنون هیچگونه جرایم انتخاباتی در شهرستان خوی اتفاق نیفتاده، افزود:‌ نمی‌توان به خاطر برگزاری انتخابات طی ماه‌های آینده جلوی فعالیت و سخنرانی برخی افراد که ممکن است نامزد انتخابات شوند را گرفت مگر اینکه در قانون صراحتاً به این موضوع اشاره شود.

سیوانی‌اصل در مورد جرایم انتخاباتی توسط مردم اظهار داشت:‌ پیشگیری لازم در این باره انجام شده و امکان هیچگونه تخلف انتخاباتی توسط افراد در فرایند رأی دادن وجود ندارد.

این مقام مسئول در مورد تبلیغات کاندیداهای رد صلاحیت شده‌، گفت: کاندیداهایی که رد صلاحیت شده‌اند در صورت تبلیغات انتخاباتی مجرم انتخاباتی شناخته شده و با این افراد به صورت جدی برخورد خواهد شد.

فرماندار خوی در این نشست با اشاره به تبلیغات کاملا آلوده و غیراخلاقی تلگرام، خاطرنشان کرد: فرمانداری خوی در پی چند نشست با رئیس پلیس فتا به صورت ویژه دنبال این موضوع است و کنترل می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه ستادهای انتخاباتی نمایندگان در پی تخریب و تضعیف رقبا انتخاباتی خود نباشند، افزود:‌ تخلف انتخاباتی با آموزه‌های دینی ما جور در نمی‌آید و نمایندگان و ستادهای انتخاباتی آنها توجه داشته باشند که هر رفتاری در فرآیند برگزاری انتخابات داشته باشند از جانب دشمنان به حساب اسلام گذاشته می‌شود.