مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) خوی گفت: ۲۰ پایگاه ثابت و شهری در سطح شهر و مکان‌های عمومی برای دریافت کمک‌های مردمی و بازاریان این شهرستان روز پنجشنبه ۱۳ اسفند دایر می‌شود.

علی زینالی در گفت‌وگو با خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه اظهار داشت: طبق سال‌های گذشته امسال نیز جشن نیکوکاری از ۱۲ تا ۱۴ اسفند به مدت سه روز با شعار “همدلی، شکوه و مهربانی” و به منظور جذب کمکها و هدایای مردم به خانواده های محروم و نیازمند برگزار می شود که جمع آوری و توزیع آن توسط کمیته امداد صورت می گیرد و در تاریخ مذکور ۳۰ هزار پاکت در بین دانش‌آموزان پایه تحصیلی اول و دوم متوسطه توزیع می‌شود.

مدیر کمیته امداد خوی افزود: این روزها که به پایان سال نزدیک می شویم، چشم کودکان محروم به دستان نوازشگری است که همواره به بهانه ای، ˈمحبتˈ را با دیگران تقسیم می کنند.

وی افزود: جشن نیکوکاری صرف نظر از هدایایی که طی آن جمع آوری می شود به لحاظ معنوی ، اجتماعی و فرهنگی دارای کارکرد های ویژه ای است که از جمله آنها می توان به گسترش و تقویت هرچه بیشتر فرهنگ احسان و انفاق، کمک به همنوع و انسجام اجتماعی اشاره کرد.

زینالی افزود: ۲۰ پایگاه ثابت و شهری با همکاری سازمان بسیج مستضعفین، سپاه و اتاق اصناف در سطح شهر و در روز پنجشنبه با استقرار در میادین اصلی و پرتردد شهر نسبت به جمع‌آوری کمک‌های مردمی اقدام می‌شود.

وی با بیان اینکه در روز جمعه ۱۴ اسفند ماه هم‌زمان با سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اهداف تشکیل کمیته امداد در خطبه‌های نمازجمعه تشریح می‌شود، خاطرنشان کرد: نگرش دین در مورد نیکوکاری که در فرهنگ شکوهمند اسلام، انفاق در راه خدا، از مصادیق احسان شمرده شده و روایات و آیات بسیاری در تأکید آن آمده است.

مدیر کمیته امداد خوی تصریح کرد: تمام هدایای مردمی که در این جشن باشکوه و مردمی جمع‌آوری می‌شود در راستای رفع مشکلات دانش آموزان بی بضاعت و با توجه به پیش رو بودن سال جدید اهدا و پرداخت می‌شود و سال گذشته ۲۰۰ میلیون تومان جمع‌آوری شد که از طریق مدیران مدارس و با نظارت کمیته امداد بخش اعظمی از آن در بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شد.

وی گفت: ماه گذشته تعداد ۱۶ هزار قلک در قالب احسان و کمک‌های دانش‌آموزی در مدارس ابتدایی توزیع شد که درآمد سال گذشته ناشی از این احسان نیز ۳۰ میلیون تومان بود و پیش‌بینی می‌شود این دو آمار امسال ۲۰ درصد رشد داشته باشد.

زینالی بیان کرد: امسال کمیته امداد امام خمینی (ره) نزدیک به ۹۰۰ دانش‌آموز و ۱۹۰ دانشجو بی‌بضاعت رسیدگی می‌کند و تنها حامی این افراد کمیته امداد و خیران هستند و علاوه بر آن تعدادی از دانشجویان دیروز، امروز به شاغلان موفقی تبدیل شدند که خودشان چند نفذ تحت تکفل دارند.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: مردم مهربان و نیکوکار کشور ما همزمان با هفته احسان و نیکوکاری در ۱۴ اسفند در همایشی عظیم که تبلور نوع دوستی، نیکوکاری و مهرورزی آنان است دست های پر محبت و عاطفه خویش را بر سر خانواده های نیازمند و کودکانشان می کشند.