45465456کاهش ۲۴ درصدی تصادفات فوتی  در آذربایجان غربی

رئیس پلیس راه آذربایجان غربی گفت: تصادفات فوتی در آذربایجان غربی نوروز امسال ۲۴ درصد کاهش داشت.

سرهنگ عباس فرمانی اظهار کرد: همزمان با اجرای طرح نوروزی پلیس راه در استان که از ۲۵ اسفند آغاز شد ، ۱۶نفر براثر تصادف در جاده های استان جان باختند.

وی افزود: در تعطیلات نوروز، ۳۰۰ مورد تصادف خسارتی نیز در آذربایجان غربی  روی داد  و ۴۵۰ نفرمجروح شدند.

رئیس پلیس راه آذربایجان غربی؛محورهای ارومیه – سلماس ، خوی -اواوغلی ، میاندواب -مهاباد ،مهاباد -نقده  را از محورهای  حادثه خیز استان در این مدت برشمرد.

سارقان ۴ میلیاردی عتیقه جات در دام پلیس افتادند

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از دستگیری سارقان حرفه ای و کشف اموال مسروقه به ارزش ۴ میلیارد ریال در شهرستان ارومیه خبر داد .

سردار ناصر اصلانی اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از مغازه های پاساژی در شهرستان ارومیه ، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی، موفق شدند سارقان را شناسایی کنند، در استعلام های صورت گرفته مشخص شد که متهمان مذکور از سارقان حرفه ای و سابقه دار هستند.

این مقام انتظامی ادامه داد: پس از شناسایی مخفیگاه متهمان ، ماموران به صورت نامحسوس، آنها را تحت نظر قرار داده و موفق شدند شب گذشته سارقان را حین فروش اموال مسروقه دستگیر کنند.

اصلانی با اشاره به اینکه متهمان در بازجویی های پلیسی به پنج فقره سرقت از مغازه ها اعتراف کردند ، افزود: در بازرسی از مخفیگاه متهمان مقداری از اموال مسروقه از قبیل عتیقه جات ، بیش از ۲۰۰ عدد انگشتر گران قیمت ، ظروف مسی قدیمی ، سکه های قدیمی ، انواع تسبیح ، کفش و البسه به ارزش چهار میلیارد ریال کشف شد.

فرمانده انتظامی استان در خاتمه با اشاره به اینکه در این راستا چهار نفر متهم دستگیر شد ، خاطر نشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی ، تحویل مقام قضائی شدند.

کشف ۴۰۰۰ لیتر سوخت قاچاق در ماکو

فرمانده انتظامی ماکو از کشف ۴ هزار لیتر سوخت قاچاق در این شهرستان خبر داد.

محمد احمدی  اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر دپوی مواد سوختی قاچاق در آدرس معلوم در ماکو، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران دایره مبارزه با قاچاق کالا و ارز این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و نامحسوس محل مورد نظر شناسایی و پس از کسب مجوز قضائی مورد بازرسی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی ماکو تصریح کرد: در بازرسی از محل، چهار لیتر مواد سوختی از نوع سفید کشف شد، در این راستا یک نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضائی شد.

کشف ۲۱۰ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در مهاباد

فرمانده انتظامی مهاباد از کشف ۲۱۰ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

فتاح بابانژاد گفت: برابر اخبار واصله مبنی بر دپوی سیگار قاچاق توسط فردی در این شهرستان رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس مهاباد قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با انجام اقدامات نامحسوس، محل مورد نظر را شناسایی کرده و پس از کسب مجوز قضایی مورد بازرسی قرار دادند، در بازرسی از محل ۲۱۰ هزار نخ سیگارت قاچاق در مارک‌های مختلف کشف شد.

فرمانده انتظامی مهاباد خاطرنشان کرد: در این راستا یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شد.

بابانژاد اضافه کرد: پلیس مهاباد همواره آماده برخورد با قاچاقچیان و برهم زنندگان نظم اقتصادی جامعه بوده و برای تحقق این هدف آماده دریافت اطلاعات و اخبار شهروندان از طریق تلفن ۱۱۰ است.

کشف بیش از ۲ کیلوگرم تریاک در خوی

فرمانده انتظامی خوی از کشف دو کیلو و ۷۰۰ گرم تریاک در این شهرستان خبر داد.

اسفندیار احمدی اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر توزیع مواد مخدر توسط فردی در شهرستان خوی، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی این شهرستان با انجام یکسری اقدامات تخصصی موفق به شناسایی محل اختفای این فرد قاچاقچی شدند و وی را در در محل اختفا دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خوی خاطرنشان کرد: در این راستا یک نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضائی شهرستان خوی شد.

دستگیری سارق با ۸ فقره سرقت در پیرانشهر

فرمانده انتظامی پیرانشهر از دستگیری سارقی با هشت فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

بیت‌الله پاشایی اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت در شهرستان پیرانشهر، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی این شهرستان با انجام یکسری اقدامات تخصصی و پلیسی موفق به شناسایی این سارق حرفه‌ای شدند و شب گذشته وی را در حین سرقت از یک ساختمان دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی پیرانشهر افزود: پس از دستگیری سارق و انتقال وی به مقر پلیس، متهم به هشت فقره سرقت در سطح این شهرستان اعتراف کرد.

این مسئول گفت: متهم پس از سیر مراحل قانونی جهت سیر مراحل قانونی بعدی به مراجع قضائی این شهرستان تحویل داده شد.