ارائه بیش از۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفرساعت آموزش های مهارتی در آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای

636مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی از ارائه بیش از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر ساعت آموزشهای فنی و حرفه ای در سال گذشته در موسسات کارآموزی و آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای برای کارجویان و کارآموزان علاقمند به مهارت آموزی خبر داد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ایآذربایجان غربی، محسن مددی با بیان این خبر افزود:  این اداره کل در سال گذشته با برگزاری ۳ هزار و ۵۵۹  دوره آموزشی، ۲ میلیون و ۹۷۵ هزار و ۸۹۲ نفر – ساعت در بخش خصوصی مؤسسات کارآموزی و آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای آموزش های مهارتی  ارائه داده است.

مددی با اشاره به فعالیت ۳۰۳ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در بخش های صنعت ،خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنردر سطح استان، گفت: از این تعداد  ۲۱۲ آموزشگاه مختص خواهران ، ۳۰ آموزشگاه مختص برادران و ۶۱ آموزشگاه به صورت  دو منظوره ، آموزشهای مهارتی را ارائه می دهند.

وی افزود: در سال گذشته ۱۵ هزار و ۸۲۷ نفر کارآموز آموزشهای مهارتی لازم را در آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان فرا گرفته اند که از این تعداد ۹ هزار و ۵ نفر بانوان و ۶ هزار و ۸۲۲  نفر مرد بودند.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به منظور نظارت برکیفیت آموزشهای ارائه شده در این آموزشگاهها ۷۰۷  بازرسی انجام داده است.

وی یادآورشد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان غربی برای تقویت بخش خصوصی آمادگی دارد تا در صورت توانمندی بخش خصوصی ، بخش هایی از فعالیتهای خود را بر اساس شیوه نامه های مصوب سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای واگذار نماید.

نظرات

پاسخی بگذارید