به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه از خوی، دکتر سیوانی اصل فرماندار شهرستان خوی از پروژه در حال احداث جاده دسترسی به معادن شمال شهرستان خوی بازدید و از نزدیک در جریان روند اجرایی این پروژه قرار گرفت.

فرماندار خوی اظهار داشت: این پروژه یکی از مهمترین پروژه های زیرساختی در بخش معدن شهرستان خوی می باشد که از سال ۹۴ آغاز شده و پیش بینی می شود تا نیمه دوم سال جاری به بهره برداری برسد.

سیوانی با اشاره به اهداف ساخت این پروژه اظهار داشت: با توجه به وجود شهرک کانی های غیر فلزی در پایین دست جاده دسترسی به معادن شمال شهرستان خوی با اجرای این پروژه زنجیره استهصال تا فرآوری سنگ های معدنی تکمیل و با بهره برداری از این جاده،  شهرستان خوی به یکی از تولیدکنندگان مهم سنگ های معدنی در منطقه تبدیل می شود
دکتر سیوانی یکی از مزایای احداث این پروژه را کاهش هزینه تولید دانست و افزود: از مزایای دیگر این پروژه خدمت رسانی به مردم روستاهای منطقه است که از نعمت راه ارتباطی برخوردار می شوند.

در ادامه، فرماندار خوی ابراز امیدواری کرد با بهره برداری از این پروژه، برق رسانی به معادن منطقه نیز اجرا و به پایان برسد.

گفتنی است پروژه در حال احداث جاده دسترسی به معادن شمال شهرستان خوی با اعتباری بالغ بر۵/۱۰ میلیارد تومان در سال ۹۴ آغاز و با پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصدی در فاز اول از محور ایواوغلی به سیه باز و در فاز دوم از پیرکندی به دول مجموعا به طول بیش از ۱۸ کیلومتر در حال اجرا می باشد.

IMG_4805

IMG_4829

IMG_4850