1556فرماندار خوی گفت: به صنعت فرش خوی باید توجه بیشتری شود.

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه از خوی، حسین سیوانی‌اصل در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینک سال مالی هنوز تمام نشده است، هنوز ۶۰ درصد از کل اعتبار سال گذشته تخصیص یافته که امیدواریم تا پایان سال مالی این وضع بهتر شود.

وی به مسائل مربوط به پروژه‌های ملی اشاره کرد، افزود: در سال جاری سرعت عمل سد بویلاپوش، بیمارستان ۱۶۴ تختی و بیمارستان تامین اجتماعی سرعت عمل خوبی در پیشرفت دارند و در مورد بیمارستان ۱۶۴ تختی برای افزایش عملکرد فردا جلسه‌ای با حضور قائم مقام وزیر بهداشت در فرمانداری برگزار خواهد شد.

این مسئول افزود: دستگاه‌های سی‌.تی‌.اسکن و ام‌.آر‌.آی در شهرستان خوی هست ولی نصب نشده است.

فرماندار خوی ضمن تأکید بر لزوم همکاری مسئولین خوی با رسانه‌ها، ادامه داد: برنامه‌هایی هدفمند در این شهرستان انجام شده است که در این راستا اقدامات فرهنگی و اجتماعی ماندگاری همچون تقویت سمن‌ها صورت گرفته و برنامه فرمانداری خوی ایجاد بستری مناسب برای فعال شدن سرمایه‌های اجتماعی است و ۳۵ نهاد مردمی در حال حاضر معرفی شده است.

سیوانی‌اصل اعلام کرد: مرز رازی یکی از مهمترین مرزهای رسمی کشورمان در آذربایجان غربی است که در سالهای گذشته نقش و جایگاه خود را در اقتصاد کشورمان و استان به اثبات رسانده است.

این مسئول افزود: طرح تعریض جاده خوی به رازی در راستای رسیدن به اهداف بزرگ اقتصادی از جمله صادرات اجرا می‌شود و از دوم اردیبهشت به بعد احداث پایانه‌های رازی شروع خواهد شد.

این مسئول به سایر این پروژه‌ها نیز اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس پیگیری‌ها و صحبت‌های انجام شده با مسئولان و جلسات مکرر در مورد بارگاه شمس تبریزی قرار است اجرای طرح ساخت مزار شمس تبریزی در دو فاز انجام گیرد و امیدواریم تا هفتم مهر سال ۱۳۹۵ اولین فاز همزمان با شروع هفته بزرگداشت شمس آماده شود.

وی از برگزاری فستیوال بزرگ فرش خوی در شهریور ماه سال ۱۳۹۵ خبر داد و افزود: بیشترین فرش بازار را شهرستان خوی تامین می کند و به این امر باید توجه جدی و بیشتری شود.