45465456فرمانده انتظامی خوی از توقیف خودروی پژو پارس با ۳۲میلیون و ۸۰۰هزار ریال خلافی در این شهرستان خبر داد

سرهنگ اسفندیار احمدی در گفتگو با خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه، گفت: ماموران پلیس راهور شهرستان خوی حین گشت زنی یک دستگاه خودروی پژو پارس را به علت ارتکاب تخلفات رانندگی متوقف کردند.

وی با اشاره به تلاش پلیس در ایجاد انضباط عبور و مرور افزود: در استعلام صورت گرفته از سوابق خودرو مشخص شد که دارای مبلغ ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال جریمه پرداخت نشده است با روشن شدن این امر خودرو به منظور پرداخت دیون دولتی و سیر مراحل قانونی به پارکینگ منتقل شد.

سرهنگ احمدی گفت: سیستم اجرائیات راهنمایی و رانندگی در اسرع وقت خودروهای دارای این میزان خلافی را به طور خودکار استعلام و پس از آن پلیس نسبت به توقیف آنها اقدام می کند و تا تسویه اجازه ی استفاده نمی دهند و یگان‌های تابعه با بهره‌گیری از توان و امکانات موجود به اجرای طرح‌های پیشگیرانه با هدف ارتقای احساس امنیت در بین شهروندان پرداختند.

وی اظهار کرد: بهتر است صاحبان خودروها در صورت نقل مکان و یا تغییر شماره تلفن منزل و موبایل، آدرس و شماره تلفن جدید را به راهنمایی و رانندگی اعلام کنند تا مشکلی در دریافت خلافی خودرو و توقیف نداشته باشند.

وی هدف پلیس راهنمایی و رانندگی را از توقیف خودروها ارتقا ایمنی و فرهنگ ترافیک، طرح شناسایی و توقیف وسائط نقلیه مزاحم و وقوع حوادث و سوانح جانی و مالی دانست و خاطر نشان کرد: امیدواریم این توقیف‌ها سبب بازدارندگی رانندگان از انجام تخلفات راهنمایی و رانندگی شود  و روز به روز آرامش بر شهر ساکن شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه برابر تبصره ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی صاحبان خودروها قبل از اینکه رقم خلافی به بالای ۱۰ میلیون ریال برسد نسبت به تسویه حساب اقدام کنند، افزود: در غیر این صورت خودرو مربوطه توسط پلیس توقیف و به پارکینگ انتقال خواهد یافت و  پلیس در اجرای قانون با متخلفان چشم‌پوشی نخواهد کرد.

فرمانده انتظامی خوی اظهار داشت: در صورت بروز تخلف از سوی ماموران پلیس شهروندان می‌توانند موضوع را از طریق تلفن ۱۹۷ گزارش کنند.