648654مدیرکل بنیاد مسکن استان آذربایجان‌غربی از صدور سند مالکیت ۱۹۸ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در آذربایجان‌غربی خبر داد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، ایوب عزیزی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه تاکنون برای ۷۲ درصد از روستاهای استان سند مالکیت مسکن صادر شده است؛ اظهار داشت: تاکنون از ۲۳۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار در استان برای ۱۶۵ هزار واحد سند مالکیت صادر شده است.

وی همچنین به صدور ۳۶ هزار جلد سند مالکیت در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در استان اشاره کرد و افزود: تاکنون ۱۹۸ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی استان آذربایجان‌غربی با همکاری و مشارکت مردم دارای سند مالکیت شدند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون دو هزار و ۱۶۵ روستای استان بالای ۲۰ خانوار هستند تصریح کرد: از این تعداد تا سال گذشته ۸۴۳ روستا فاقد طرح هادی بودند که در دستور کار قرار گرفته و مبلغ ۹ میلیارد تومان اعتبار ملی، استانی و دهیاری بدان اختصاص یافت.

عزیزی بیان کرد: تا تیر ماه امسال طرح هادی در ۴۶ روستای استان آذربایجان‌غربی پایان گرفته و درصد روستاهایی که طرح هادی در آن اجرا می‌شود از ۲۰ به ۲۲ درصد افزایش می‌یابد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ۳۷٫۳ درصد جمعیت استان در روستاهای استان ساکن هستند افزود: در این راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از گذشته طرح بهسازی مساکن روستایی را آغاز کرده که تاکنون هشت هزار و ۶۰۰ روستا نوسازی شدند

عزیزی با بیان اینکه نوسازی ۶۶ هزار واحد مسکن روستایی با همکاری مردم و بانک‌ها در سطح استان آغاز شده است افزود: ۶۲ هزار واحد از این مساکن پایان یافته و مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان آذربایجان‌غربی بیان کرد: هم‌اکنون در بخش مسکن روستایی چند تفاهم نامه بین بنیاد مسکن و اداره کل بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) برای کمک به افراد بی‌بضاعت امضا شده است.

عزیزی از شناسایی ۴۸۷ روستای در معرض خطر همچون سیل در استان خبر داد و افزود:تاکنون ۱۰۱ روستا در استان ایمن سازی شدند