سرهنگ اسفندیار احمدی در گفتگو با خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه در خوی اظهار داشت: در راستای مبارزه جدی با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز و برقراری امنیت و ثبات بازار و در پی کسب خبری مبنی بر دپوی کالای قاچاق توسط افراد سودجو در سطح شهرستان خوی در پی کسب خبری مبنی بر حمل کالای قاچاق به وسیله یک دستگاه خودروی سمند در محور ماکو _خوی ، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد : ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی، خودروی مورد نظر را در محور اعلامی شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه در ایست و بازرسی “ایواوغلی” توقیف کردند.

وی ادامه داد : در بازرسی از خودروی توقیفی، تعداد ۱۹۴۸ ثوب البسه خارجی قاچاق در مارک های مختلف کشف شد برابر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش ریالی کالای مکشوفه یک میلیارد و ۶۲۵ میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان خوی خاطرنشان کرد : در این راستا یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضائی شد.

وی موثر‌ترین راه مبارزه با قاچاق کالا را، همدلی و همکاری مسئولان و مشارکت مردم، سازمان های مردم نهاد و ایجاد رقابت در کالاهای داخلی در مقایسه با نمونه‌های خارجی از نظر قیمت، کیفیت و تنوع، دانست.

فرمانده انتظامی شهرستان خوی با بیان اینکه قاچاق کالا از عوامل مهم ناامنی اقتصادی در کشور است اذعان داشت: پلیس با قاطعیت و جدیت با قاچاقچیان کالا و افرادی که در این زمینه فعالیت داشته باشند مطابق قانون برخورد می کند.

احمدی تصریح کرد: تشدید مبارزه با قاچاق کالا محوری ترین برنامه نیروی انتظامی در سال ۹۵ به شمار می آید و این مهم در تحقق مسیر اقتصاد مقاومتی بسیار کارگشا است .

وی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا و تحقق شعار سال ۹۵ مبنی بر “اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل” از سوی مقام معظم رهبری مستلزم همکاری و همراهی همه آحاد جامعه است از مردم خواست هرگونه اطلاعی از فعالیت مشکوک افراد و باندها و شبکه های فعال در زمینه قاچاق کالا موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ اطلاع دهند تا پلیس به صورت تخصصی ورود پیدا کرده و با متخلفان برخورد قانونی به عمل آورد.