ImageHandler.ashxبه گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه به نقل از روابط عمومی فرمانداری خوی، جلسه هم اندیشی فعالین اقتصادی، تولیدی و تجاری در زمینه تسهیل در امور صادرات، واردات و پرداخت  تسهیلات بانکی با حضور فرماندارخوی و مدیرکل بانک توسعه صادرات استان برگزار شد.
در این جلسه فرماندارخوی با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ از طرف مقام معظم بعنوان “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” اظهار داشت: برای رشد و توسعه کشور و تقویت بنیان ملی و برای تضمین استقلال کشور باید منابع داخلی شناسائی و بر ظرفیت های داخلی تکیه کرد.

فرماندار خوی راه های مواصلاتی، تجارت و گردشگری را از عوامل رشد و توسعه شهرستان خوی دانسته و افزود: وجود زیر ساخت های لازم برای بهبود فضای کسب و کار و جذب گردشگر لازم و ضروری است.

دکتر سیوانی با اشاره به ظرفیت های موجود شهرستان خوی در زمینه تجارت اظهار داشت: شهرستان خوی ظرفیت تبدیل شدن به پایانه صادارتی را دارد  و برای بالفعل شدن این ظرفیت نیازمند اتاق بازرگانی و دفاتر صادراتی می باشیم.

فرماندار خوی با اشاره به موانع موجود در صادرات و واردات اظهار داشت: یکی از موانع موجود در صادرات و واردات فراهم نبودن زیرساخت های لازم می باشد که تلاش می کنیم در این زمینه اقدامات موثری در شهرستان خوی انجام شود.