indexامام جمعه خوی گفت: برگزاری مراسم تکلیف برای جوانان از جمله برکات انقلاب اسلامی می باشد که سالهاست در نوع شهرستانها برگزار می گردد.

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه از خوی حجت الاسلام و المسلمین سید رضی شکوری در مراسم جشن تکلیف دانش آموزان دبیرستان نمونه دولتی معلم خوی که در  از دانش آموزان، معلمان و مربیان آموزش و پرورش در مسجد ملااحمد برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: برگزاری مراسم تکلیف برای جوانان از جمله برکات انقلاب اسلامی می باشد که سالهاست در نوع شهرستانها برگزار می گردد.

وی با قدردانی و تشکر از معلمان، مربیان و مدیریت آموزش و پرورش خطاب به دانش اموزان اظهار داشت: از لحظه به حد تکلیف رسیدن تمامی اعمال شما چه مثبت چه منفی ثبت می گردد و باید در روز قیامت پاسخگوی آنها باشید .

امام جمعه خوی ادامه داد: باید تمامی واجبات و محرمات الهی را با مراجعه به رساله عملیه مرجع تقلید خود فرا بگیرید و به صورت روزمره به آنها عمل بکنید و باید توجه داشته باشید در آینده زندگی شما پیچ و خم های متعددی وجود دارد که مواظب باشید آنها موجب غفلت شما از وظایف دینیتان نگردد .

این مقام مسوول با بیان اینکه مسجد خانه خداست خانه نور است مسجد باید خانه دوم شما باشد ارتباط با خانه خدا همان ارتباط با خداست، خاطرنشان کرد: امروز دشمنان تمام تلاش شان بر انحراف جوانان و دور کردن اون ها از پاکی و ایمان و تقواست اونها به دنبال گمراه کردن جوانان عزیزما هستند خیلی مراقب خودتون باشید.

وی تصریح کرد: در ضمن این را بدانید که ما منتظر شما هستیم منتظریم تا دکتر و مهندس و کارشناس و متخصص بشوید و از وجودتان استفاده کنیم و اسالم به شما نیاز دارد کشور به شما نیاز دارد اعتماد به نفس تان بالا باشد خودتان را دست کم نگیرید  برای همه شما آرزوی موفقیت می کنم.

وی در پایان سخنان خود افزود: دشمنان امروز با استفاده از شبکه های ماهواره ای در تلاشند با ترویج فساد و بی بند و باری بنیان خانواده ها را سست کرده و ضربه بزرگی به پیکره کشورمان وارد کنند بنابراین در این راستا شما نوجوانان وظیفه سنگینی را برعهده دارید  باید هوشیار باشید و اجازه ندهید دشمنان با استفاده از ترفندهایشان آینده و امنیت شما را مورد هدف قرار دهند و شما نوجوانان باید با رعایت حجاب خود نقشه های شوم دشمنان را نقش بر آب کنید و اجازه ندهید دشمنان با ترویج فرهنگ غرب مانع از پیشرفت و شکوفایی جوانان و نوجوانان این مرزو بوم شوند

لازم به ذکر است که در پایان این مراسم به دانش آموزان حاضر هدایایی اهدا گردید.