سرهنگ دوم پاسدارجواد شاکر، اقدامات ایمنی و تامینی رزمایش بیت المقدس شهرستان خوی را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه از خوی، معاون ایمنی و اقدامات سپاه خوی در حاشیه اجرای رزمایش بزرگ الی بیت المقدس در پادگان امام(ره) این شهرستان گفت: به طور کلی هر چه موارد ایمنی در ماموریت ها بخصوص رزمایش بیشتر رعایت شود، خاطره خوش اجرای موفق آن بیشتر در یادها مانده و پیام رزمایش رساتر منتقل می گردد.

سرهنگ پاسدار جواد شاکر اظهار داشت:مدتها قبل از اجرای رزمایش،منطقه مورد نظر از جهت اقدامات تامینی مورد بازرسی قرار گرفت و با حضور فعال در جلسات رزمایش، کمیته ایمنی رزمایش را فعال نمودیم؛ و جهت پیشگیری از وقوع حوادث در مراحل رزمایش جلسات تخصصی با همیاران ایمنی حوزه و گردان ها برگزار نمودیم.

وی گفت: همچنین با نظارت بر قرق منطقه رزمایش، پیوست ایمنی رزمایش را جهت ابلاغ و پیوست به طرح عملیاتی تهیه کردیم.

شاکر با بیان بخشی از اقدامان صورت گرفته گفت: در همین راستا، جهت سرکشی دقیق و منظم و نظارت بر رزمایش در منطقه عمومی شهرستان خوی، اکیپ های خاصی تشکیل شد و تذکرات لازم در استفاده از کلاه ایمنی، بستن کمربند ایمنی، رعایت سرعت مجاز وسایل موتوری و مسائل ایمنی در آسایشگاه ها و ارسال به موقع گزارش، ارائه شد.

وی نظارت بر پلمپ کردن تانکرهای آب شرب بعد از کلرزنی و گندزدایی بهداری و هلال احر،نظارت بر غیر عملیاتی نمودن سلاحهای موجود در رزمایش و ایمنی در انفجارات،نظارت بر ایمنی در چادر زنی و کلاسهای عملی در رزمایش، در قبل و حین اجرای رزمایش را از دیگر اقدامات معاونت ایمنی سپاه خوی عنوان نمود.

شاکر همچنین گفت: جهت ارتقای بینش حفاظتی گردانهای بیت المقدس، کلاسهای ایمنی و اقدامات تامینی با دعوت از مربیان حفاظت اطلاعات برگزار شد.

معاون ایمنی و اقدامات تامینی سپاه شهرستان خوی در پایان تاکید کرد: اجرای موفق رزمایش بزرگ گردان های الی بیت المقدس و کوثر یقینا در نتیجه رعایت کامل مسائل ایمنی از سوی فرماندهان گردان ها و پایگاه ها بوده است و بسیجیان توانستند با ایمنی کامل به انجام رزمایش بپردازند.