indexسرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی آذربایجان غربی از راه اندازی دفتر کاریابی دانشگاه و مرکز خدمات شغلی در این دانشگاه خبر داد.

جم عزتی راد در گفتگو با خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه، با اشاره به اینکه به طور متوسط سالانه سه هزار نفر از این دانشگاه در سطح استان فارغ التحصیل می شوند، افزود: در چهار سال گذشته ۱۲ هزار نفر از این دانشگاه در دوره های کاردانی و کارشناسی فارغ التحصیل شده و وارد بازار کار شده اند.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین فعالیت ها در راستای جلوگیری از بیکاری این فارغ التحصیلان پس از اتمام زمان تحصیل، راه اندازی دفتر کاریابی و مرکز خدمات شغلی در دانشگاه بود که به اهتمام مسئولان دانشگاهی، این مهم در هفته جاری در استان تحقق یافت.

وی اظهار کرد: هدایت شغلی، مشاوره خوب و صحیح، ارتباط مناسب و به روز فارغ التحصیلان کارآفرین با سرمایه داران و شناخت نیازهای واقعی بازار کار از جمله موارد فعالیت این دفتر به شمار می رود.

سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی آذربایجان غربی ادامه داد: با آغاز به کار دفتر کاریابی دانشگاه، ارتباط معنادار و مناسب بین فارغ التحصیلان دانشگاه و بنگاه های اقتصادی به وجود می آید که در زمینه اشتغالزایی این قشر می تواند تاثیر بسزایی بگذارد.