64764فرمانده انتظامی شهرستان ارومیه از کشف ۲۴۴ کیلوگرم مواد مخدر از نوع هروئین در ارومیه خبر داد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، سرهنگ حسین صمدپور در گفتگو با خبرنگاران افزود: در پی کسب خبری از سوی مردم ارومیه مبنی بر ترانزیت مواد مخدر به کشورهای همسایه؛ موضوع در دستور کار پلیس این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: قاچاقچیان این محموله را از شرق کشور وارد کرده و قصد داشتند از طریق مرزهای این شهرستان به کشورهای خارجی ترانزیت کنند که توسط نیروهای تلاشگر انتظامی دستگیر شدند.

سرهنگ صمدپور گفت: در این رابطه سه نفر از اعضای اصلی و یک نفر از اعضای تبعه خارجی دستگیرو سه دستگاه خودرو نیز توقیف شد.

وی با اشاره به اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و پاکسازی مناطق آلوده به مواد مخدر در این شهرستان افزود: درقالب این طرح  ۵۱ نفر مصرف کننده و خرده فروش دستگیر و ۲ باب منزل و ۶ دستگاه خودرو توقیف شدند

کاهش ۹ درصدی سرقت در یک ماهه سالجاری

صمدپور در ادامه سخنان خود با اشاره به کاهش ۹ درصدی سرقت در سالجاری افزود:  با توجه به تلاش نیروی انتظامی شهرستان ارومیه در سطح کلانتری‌های ارومیه، شاهد کاهش ۲ درصدی سرقت‌های مهم و ۱۵ درصدی سرقت‌های خرد در این شهرستان بودیم.

فرمانده انتظامی ارومیه با اشاره به اینکه درصد کشف نسبت به وقوع سرقت ۸۲ درصد رشد داشته اظهار داشت: ۲۱۴ نفر سارق در سالجاری دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند

و ی از کاهش ۵۰ درصدی سرقت مسلحانه در شهرستان ارومیه در سال گذشته خبر داد و گفت: در طول سال گذشته شاهد کاهش ۷۵ درصدی آدم‌ربائی ، کاهش ۷۵ درصدی جرائم خشن و همچنین کاهش ۱۷ درصدی وقوع قتل در شهرستان ارومیه بودیم.

دستگیری زن سارق ۳۵ دستگاه خودرو در ارومیه

فرمانده انتظامی شهرستان ارومیه از دستگیری یک نفر زن سارق در ارومیه توسط عوامل انتظامی خبر داد و افزود: در پی چندین فقره سرقت خودرو و محتویات داخل خودرو، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس شهرستان ارومیه قرار گرفت.

وی  با بیان اینکه ماموران با انجام کارهای تحقیقاتی و اطلاعاتی موفق به شناسایی و دستگیری سارق زن شدند اظهار داشت:  متهمه در بازجویی های پلیسی خود به ۳۵ فقره سرقت خودروی پراید و ۱۷ فقره سرقت محتویات داخل خودرو اعتراف کرد.