636مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نقش مهمی در تغییر نگرش  جوانان به بازار کارو توانمند ساختن آنان دارد.

محسن مددی در گفتگو با نشریه الکترونیکی نگاه، با اشاره به نقش آموزش های فنی و حرفه ای در ایجاد زمینه های اشتغال پایدار در جامعه گفت: استعدادیابی و شناسایی جوانان مستعد برای حضور در مسابقات ملی و جهانی مهارت ، معرفی و برگزاری دوره های آموزشی منجر به تولید و فروش ( مشاغل خرد و خانگی ) ، معرفی مهارت آموختگان به مراکز حمایتی ،  ایجاد ظرفیتهای اشتغال زایی فنی و حرفه ای از جمله صدور مجوز آموزشگاههای آزاد ، کارت مربی گیری و … ، اجرای دوره های آموزشی ، تفریحی و رفاهی برای فرزندان کارکنان و برگزاری جشنواره معرفی جوان مهارت آموخته برتر از جمله برنامه های فرهنگی و آموزشی اوقات فراغت جوانان این نهاد است.

مددی با بیان اینکه آموزش مهارت به دانش‌آموزان در اولویت برنامه‌های اوقات فراغت این اداره کل قرار دارد، افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای جوانان و نوجوان را در تغییر نگرش آنان به بازار کار، پر کردن اوقات فراغت و نیز برای توانمند ساختن دانش‌آموزان مؤثر است.

مددی همچنین به برنامه‌های پیش‌بینی شده برای دانشجویان، اشاره کرد و با اعلام آمادگی در خصوص اجرای دوره‌های آموزشی و استفاده از این فرصت و اجرای دوره‌های بخش صنعت در مراکز ارتقای نیروی کار شهرکهای  صنعتی ارومیه و خوی، به اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در بازدهی و اثر بخشی آموزشهای فنی و حرفه ای در مراکز صنعتی و تولیدی تأکید کرد .

وی با بیان اینکه دانش همراه با مهارت می‌تواند اثربخش باشد، تصریح کرد: دانشجویانی که در رشته‌های غیر فنی مشغول به تحصیل هستند می‌توانند برای ارتقای دانش تخصصی و مهارتی خود از ظرفیت مراکز آموزش فنی و حرفه ای و بسته‌های آموزشی استفاده کنند