IMG_6408 فرماندار خوی گفت:  آموزش و پرورش در جایگاه تربیت انسان ها برای جامعه سودمند است

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه، سیوانی اصل فرماندار شهرستان خوی در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و با اشاره به اهمیت و جایگاه مهم آموزش و پرورش اظهار داشت: آموزش و پرورش در جایگاه تربیت انسان ها سودمند برای جامعه و همچنین کاهش آسیب های اجتماعی نقش بسزایی دارد .

وی با تأکید بر لزوم برنامه ریزی در آموزش و پرورش تصریح کرد: با توجه به آسیب پذیری قشر دانش آموزی و احتمال وجود ناهنجاری های روحی و روانی، شناخت محیط و بررسی نیازمندی های جامعه هدف از ملزومات برنامه ریزی برای دانش آموزان می باشد.

وی در ادامه؛ افسردگی، عدم اعتماد به نفس، نا امیدی و بی انگیزگی را از جمله ناهنجاری های روحی و روانی دانش آموزان دانست که می تواند منشأ بروز آسیب های اجتماعی باشد لذا می توان با برنامه ریزی و در نظر گرفتن شرایط سنی و محیطی دانش آموزان در جهت کاهش آسیب های اجتماعی در بین این قشر گام های موثری برداشت.

فرماندار خوی در این راستا، توجه به خانواده های آسیب دیده از ناهنجاری های اجتماعی را در جهت حمایت از جامعه دانش آموزی مهم دانست.

وی خاطر نشان کرد: نوجوانی و جوانی یکی از مهم ترین مراحل زندگی آدمی محسوب می شود و خانواده ها و تمام مسوولین ارگان های دولتی باید در این زمینه تلاش کافی در این زمینه بکنند.

مهندس قدیر محمدی -معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان خوی  – ضمن خیر مقدم گویی به اعضای شورای آموزش و پرورش و همچنین تبریک به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان  با ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته مربوط به مصوبات جلسه قبلی در خصوص هماهنگی عوامل اجرایی آزمون کنکور سراسری و پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان با کلاس های مفید مطالبی را بیان فرمودند.