6798678رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: ۱۰۰ مرکز بهداشتی درمانی، مرکز سلامت جامعه و پایگاه بهداشتی در یک سال آینده در آذربایجان غربی احداث می شود.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، جواد آقازاده در جلسه مجمع خیرین سلامت اظهار کرد: به دنبال تکمیل و افتتاح پروژه موفق و ماندگار ۱۸۰ خانه بهداشت و با عنایت به اینکه ۸۰ درصد پایگاه ها و مراکز بهداشتی درمانی در استان استیجاری و یا فرسوده هستند، در سفر اخیر هیئت دولت به استان تفاهم نامه ای توسط وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و استاندار آذربایجان غربی به امضا رسید که براساس آن ۱۰۰ مرکز بهداشتی درمانی، مرکز سلامت جامعه و پایگاه بهداشتی در آذربایجان غربی احداث می شود.

وی افزود: ۶۰ درصد اعتبارات توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و ۴۰ درصد مابقی توسط دانشگاه، استانداری و خیران تامین و در طی یک سال آینده تکمیل و راه اندازی می شود.

به گفته آقازاده خیران نقش بسیار مهمی  در این زمینه دارند و یکی از برنامه های مهم مجمع خیرین سلامت در سال جاری ساماندهی و هدایت کمک های خیران برای انجام این پروژه عظیم است و خیران یاوران عرصه سلامت در این خصوص خواهند بود