indexکشف ۲۳۰ ثوب البسه خارجی قاچاق در میاندوآب

فرمانده انتظامی میاندوآب از ۲۳۰ ثوب البسه خارجی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

حسن شیخ‌نژاد اظهار داشت: ماموران انتظامی میاندوآب در بازرسی از خودروهای عبوری به یک دستگاه خودرو سواری پیکان وانت مشکوک شده و اقدام به توقیف این خودرو کردند.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی این شهرستان در بازرسی از این خودرو تعداد ۲۳۰ ثوب البسه خارجی زنانه، ۱۰۰ دستگاه ضبط صوت و ۶۴ قلم لوازم آشپزخانه را کشف و ضبط کرده و در این راستا اقدام به تشکیل پرونده مقدماتی کردند.

فرمانده انتظامی میاندوآب خاطرنشان کرد: در این راستا یک دستگاه خودرو سواری توقیف و یک نفر دستگیر شد و پرونده جهت سیر مراحل قانونی بعدی به مقامات قضائی این شهرستان تحویل داده شد.

شیخ‌نژاد به ارزش ریالی محموله قاچاق اشاره کرد و گفت: بنا بر اعلام کارشناسان ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

خودروی ماکسیما با بیش از ۵۱ میلیون ریال خلافی روانه پارکینگ شد

رئیس پلیس راهور آذربایجان غربی از توقیف خودروی ماکسیما با ۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال خلافی در شهرستان ارومیه خبر داد.

سرهنگ علی سعیدی گفت: ماموران پلیس راهور شهرستان ارومیه حین گشت زنی در سطح شهرستان، یک دستگاه خودروی  ماکسیما را به علت ارتکاب تخلفات رانندگی متوقف کردند.

رئیس پلیس راهور آذربایجان غربی افزود: در استعلام صورت گرفته از سوابق خودرو مشخص شد که دارای ۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جریمه پرداخت نشده است؛ با روشن شدن این امر خودرو به منظور پرداخت دیون دولتی و سیر مراحل قانونی به پارکینگ انتقال یافت

توقیف خودروی حامل سیگار قاچاق در سلماس

فرمانده انتظامی سلماس از توقیف خودروی حامل سیگار قاچاق در محور سلماس به ارومیه خبر داد.

حسین رمزی اظهار داشت: ماموران انتظامی سلماس در بازرسی از خودروهای عبوری به یک دستگاه خودرو پیکان وانت مشکوک شده و اقدام به توقیف این خودرو کردند.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی این شهرستان در بازرسی از این خودرو تعداد ۸۰ هزار نخ سیگار خارجی را کشف و ضبط کرده و در این راستا اقدام به تشکیل پرونده مقدماتی کردند.

فرمانده انتظامی سلماس خاطرنشان کرد: این متهم پس از دستگیری به مقر پلیس منتقل شد و در بازجویی‌های پلیسی به بزه انتسابی اعتراف کرده و پرونده جهت سیر مراحل قانونی بعدی به مقامات قضائی شهرستان سلماس تحویل داده شد.

 

توقیف محموله کفش قاچاق در پیرانشهر

فرمانده انتظامی پیرانشهر از توقیف محموله کفش قاچاق در پیرانشهر خبر داد و گفت: در این راستا یک متهم دستگیر و یک دستگاه خودرو سواری توقیف شد.

بیت‌‌الله پاشایی اظهار داشت: ماموران انتظامی پیرانشهر در بازرسی از خودروهای عبوری در محور پیرانشهر به اشنویه یک دستگاه خودرو سواری پراید را به ظن قاچاق کالا متوقف کردند.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی شهرستان پیرانشهر در بازرسی از این خودرو تعداد ۳۴۰ جفت کفش خارجی قاچاق را کشف و ضبط کرده و در این راستا اقدام به تشکیل پرونده مقدماتی کردند.

فرمانده انتظامی پیرانشهر خاطرنشان کرد: در این راستا یک متهم دستگیر و یک دستگاه خودرو سواری توقیف شد و به مقر پلیس شهرستان پیرانشهر انتقال یافت.

این مسؤول به میزان ارزش ریالی این محموله قاچاق کشف شده اشاره کرد و گفت: بنا بر اعلام کارشناسان ارزش ریالی این کالاهای قاچاق کشف شده مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

 

کشف ۸۰ کیلوگرم پیش‌ساز شیشه در سردشت

فرمانده انتظامی سردشت از کشف ۸۰ کیلوگرم پیش‌ساز شیشه در این شهرستان خبر داد.

محمدعلی راستگو اظهارداشت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت فردی در امر تهیه و توزیع مواد مخدر، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی سردشت با انجام یکسری اقدامات تخصصی و پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه متهم شده و با کسب مجوز قضائی اقدام به بازرسی مخفیگاه وی کردند.

فرمانده انتظامی سردشت خاطرنشان کرد: ماموران انتظامی این شهرستان در بازرسی از مخفیگاه این متهم مقدار ۸۰ کیلوگرم پیش‌ساز شیشه را کشف و ضبط کردند و متهم دستگیر شده به مقر پلیس منتقل شد.

این مسؤول تصریح کرد: در این راستا یک نفر دستگیر و متهم برای سیر مراحل قانونی بعدی به مقامات قضائی این شهرستان تحویل داده شد.

 

دستگیری سارق حرفه‌ای با ۲۷ فقره سرقت در ارومیه

فرمانده انتظامی ارومیه از دستگیری سارق حرفه‌ای با ۲۷ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد

حسین صمدپور اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت محتویات خودرو در ارومیه رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی، موفق شدند سارق را شناسایی کنند و در استعلام‌های صورت گرفته مشخص شد که متهم از سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار است.

فرمانده انتظامی ارومیه خاطرنشان کرد: پس از شناسایی مخفیگاه متهم، ماموران به صورت نامحسوس، وی را تحت نظر قرار داده و شب گذشته وی را حین سرقت دستگیر کردند.

این مسؤول افزود: متهم در بازجویی‌های فنی و پلیسی به دو فقره سرقت خودرو سواری پراید و ۲۵ فقره سرقت محتویات داخل خودرو در این شهرستان اعتراف کرد.

صمدپور ادامه داد: ماموران انتظامی شهرستان ارومیه در بازرسی از مخفیگاه متهم مقداری از اموال مسروقه به ارزش ۴۷۰ میلیون ریال را کشف و ضبط کرده و در این راستا اقدام به تشکیل پرونده مقدماتی کردند.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی بعدی به مقامات قضائی این شهرستان تحویل داده شد.

مرگ ۲ عابر پیاده بر اثر بی‌احتیاطی راننده پژو

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی از کشته شدن دو عابر پیاده در محور ارومیه به سرو بر اثر بی‌احتیاطی راننده پژو ۴۰۵ خبر داد.

عباس فرمانی اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر وقوع یک فقره تصادف در محور ارومیه به سرو ماموران پلیس ۱۱۰ به همراه نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: در این حادثه دو نفر عابر پیاده به علت برخورد با پژو ۴۰۵ و جراحات وارده جان خود را از دست دادند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: بنا بر اعلام کارشناسان پلیس راه بی‌احتیاطی و عدم توجه به جلو از سوی راننده پژو ۴۰۵ علت اصلی این حادثه تلخ بوده است.

فرمانی با اشاره به اینکه از هر ۱۰ تصادف به وقوع پیوسته در آذربایجان غربی شش مورد مربوط به عابران پیاده است از آنان خواست قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: به طور متوسط روزانه یک نفر در آذربایجان غربی بر اثر تصادف جان خود را در جاده‌های این استان از دست می‌دهد و میانگین متوفیان جاده‌های استان به صورت سالانه ۵۰۰ نفر اعلام شده است و این موضوع بسیار اسفناک است.

 

توقیف ۳ خودرو در آذربایجان غربی با بیش از ۱۴۴ میلیون ریال خلافی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان غربی از توقیف سه دستگاه خودرو سواری با ۱۴۴ میلیون ریال خلافی در این استان خبر داد.

علی سعیدی اظهار داشت: مأموران پلیس راهور استان در طول چند روز گذشته اقدام به توقیف سه خودرو سواری در شهرهای این استان کرده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان غربی به تشریح یکی از خودروهای توقیفی توسط پلیس راهور استان اشاره کرد و گفت: مأموران پلیس راهور ارومیه حین گشت‌زنی در حوزه یک دستگاه خودرو سواری سمند را به دلیل تخلفات حادثه‌ساز متوقف کردند.

وی ادامه داد: در استعلام‌های صورت گرفته از این خودرو مشخص شد خودرو مذکور دارای خلافی ۵۰ میلیون ریالی است.

وی در خصوص دومین خودرو سواری توقیف شده در آذربایجان غربی که توسط پلیس راهور خوی انجام شده است، گفت: مأموران پلیس راهور خوی حین گشت‌زنی در حوزه استحفاظی در سطح این شهرستان یک دستگاه خودرو سواری پژو ۲۰۶ را به دلیل تخلفات حادثه‌ساز متوقف کردند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان غربی تصریح کرد: در استعلام صورت گرفته از سوابق این خودرو مشخص شد که خودروی مذکور دارای ۵۲ میلیون ریال خلافی پرداخت نشده است.

سعیدی سومین خودروی توقیفی را در آذربایجان غربی را توسط مأموران پلیس راهور شهرستان چایپاره عنوان کرد و ادامه داد: مأموران پلیس راهور چایپاره حین گشت‌زنی در حوزه استحفاظی یک دستگاه خودرو سواری پراید را به دلیل سبقت غیرمجاز متوقف کردند.

وی افزود: در استعلام صورت گرفته از سوابق خودرو مشخص شد که خودرو مذکور دارای مبلغ  ۴۳ میلیون ریال جریمه پرداخت نشده است

این خودروهای توقیف شده به دلیل خلافی پرداخت نشده به ارزش ۱۴۴ میلیون ریال توسط پلیس راهور آذربایجان غربی برای دیون دولتی روانه پارکینگ شدند.